Loading

Esenler Belediyesi, hoşgörü, sevgi, dostluk kavramlarıyla gençlere rehber olan bürokrat – yazar Fethi Gemuhluoğlu’nun fikir ve medeniyet tasavvuruna dikkat çekmek ve “dostluk”  kavramını yeniden keşfetmek için deneme yarışması düzenleniyor. Yarışmaya başvurular 15 Ocak 2022 – 15 Mart 2022 tarihleri arasında yapılacak. Kaleme alınan denemeler, kultursanat@esenler.bel.tr adresine gönderilecek. Esenler Belediyesi tarafından tayin edilecek ön jüri yarışmaya katılan bütün eserleri 20 Mart 2022 – 5 Mayıs 2022 tarihleri arasında okuyacak, seçtikleri 15 denemeyi ana jürinin dikkatine sunacak. Ana Jüri tarafından 100 puan üzerinden yapılacak değerlendirmenin ardından yarışmanın sonucu 19 Mayıs 2022 tarihinde kamuoyuna açıklanacak. Sonuçlar ayrıca esenler.bel.tr adresinden de ilan edilecek.  Yazar Beşir Ayvazoğlu’nun başkanlığında oluşan jürinin diğer üyeleri ise Ali Gemuhluoğlu, Cihan Aktaş, Sadık Yalsızuçanlar, Mehmet Yalçın Yılmaz, Mukadder Gemici ve Özcan Ünlü’den oluşuyor.

Üniversite öğrencilerine yönelik bu yarışmanın birincisi 10 bin TL, ikincisi 7 bin 500 TL, üçüncüsü ise 5 bin TL ile ödüllendirilecek. Ayrıca 5 kişiye de 2 bin 500’er TL mansiyon ödülü verilecek.

Yarışma şartnamesine buradan ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

Bir Cevap Yazın

%d