Haber: Devrim Aktürk

Avrupa’nın en büyük etkinliği olacak olan EYOF 2022’de  binlerce genç sporcuyu ağırlanacak. Gençlik Olimpiyat Festivali’nde yarışacak sporculardan biri de Karslı genç sporcu Muhammed Sait Soyak olacak.

EYOF 2022 Avrupa Gençlik Olimpiyat Festivali bu yılki en büyük ve en zorlu organizasyonlardan biri olacak. EYOF,  24-30 Temmuz 2022 tarihleri ​​arasında Banská Bystrica ve çevresinde gerçekleştirilecek. Etkinliğin başlangıçta 2021 yazı kadar erken bir tarihte gerçekleşmesi planlanıyordu. Ancak koronavirüs pandemisi ve ertelenen Tokyo Olimpiyatları ile bir dönem çakışması buna neden oldu.

EYOF’a eski kıtadaki 50 ülkeden antrenörler, gönüllüler ve uygulama ekibi üyeleri dahil binlerce genç sporcu katılacak. Hakemler ve gazeteciler de dahil olmak üzere yaklaşık 7.000 akredite kişinin katılması bekleniyor. Uluslararası öneme sahip olan EYOF 2022’ye katılacak olan isimlerden biri de kayaklı koşu sporcusu branşında yer alacak genç sporcu Muhammed Sait Soyak olacak.

Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “EYOF 2022′ de ülkemizi temsil edecek olan kayaklı koşu sporcumuz Muhammed Sait Soyak’a başarılar diliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: