Devrim Aktürk

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı güz döneminin sonuna yaklaşırken Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği (ERULDER) misafir öğrencileri finaller öncesi yalnız bırakmadı.

 ERULDER, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü ile beraber yürütülen Uluslararası Sosyal Gençlik projesi kapsamında 25 misafir öğrenciyi Palandöken Dağına kayağa götürdü. Erzurum’da okuyan uluslararası öğrencilerin sosyalleşmesi, şehir yaşamına uyumunu sağlamayı hedefleyen proje kapsamında birçok faaliyet gerçekleştirildi.  Şehir oryantasyonu, kitap tahlilleri, futbol turnuvası, masa tenisi turnuvası, madde bağımlılığı ve insan hakları konferansı, paintball gibi birçok aktivite misafir öğrencilerin katılımıyla  yapıldı.

Son olarak ülkemizin güzide kış sporu merkezlerinden biri olan Palandöken Dağına giden misafir öğrenciler kayak yapmanın heyecanını yaşadılar. Daha önce Palandöken Dağına gitmeyen misafir öğrencilerin yaşadığı heyecan yüzlerinden okundu. Yaklaşık on ülkeden yirmi beş misafir öğrencinin katıldığı organizasyonda öğrencilere kaymanın incelikleri öğretildi. Sabah saatlerinde Palandöken Dağına gelen öğrenciler kayak ekipmanlarını aldıktan sonra kayak hocasının eşliğinde kaymaya başladılar. Ayakta durmakta zorlanan uluslararası öğrenciler günün ilerleyen saatlerde tek başlarına kaymaya başladılar. Palandöken Dağında uluslararası öğrenciler güzel bir gün geçirerek dernek yönetimine teşekkür etti.

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: