Loading

ÖNEMLİ: Sınav, Tahran / İran’da düzenlenecek olup adayların pasaport, vize ve seyahat işlemleri tamamen kendi sorumluluklarında olacaktır.

Tahran Büyükelçiliğinde münhal bulunan 1 (bir)  adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır.

I) ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER : 
1.    Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 
2.    Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak, 
3.    En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
4.    Kamu haklarından yoksun bulunmamak, 
5.    Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, 
6.    Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, 
7.    Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), 
8.    Çok iyi derecede Farsça ve Türkçe bilmek (İyi derecede İngilizce bilmek tercih sebebidir),
9.    Bilgisayar kullanabilmek. 

II) BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:
1.  Özgeçmiş (CV) (Adayın adres, telefon numarası, e-posta adresine özgeçmişte yer verilmelidir),
2.  Türk pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfalarını tek bir doküman halinde sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
3. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti.
4. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf.
5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti. Yurtdışındaki okulların denk bölümlerinden mezun olup, başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” bölümünde “Denklik Gösterir Belge” alanına denklik belgesini mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.
6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge.

Sözkonusu belgelerden E-devlet sisteminden otomatik olarak çıkmayanların aday tarafından sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Adayların tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 13 Ocak 2022 Perşembe günü mesai bitimine kadar Tahran Büyükelçiliği’nde olacak şekilde iletmeleri gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçiliğimiz sorumlu değildir. 
Adaylar, başvurularının değerlendirilmesine ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir. 

III) SINAV:
Sınava girerken pasaport veya nüfus cüzdanının aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.
a) Yazılı Yeterlilik Sınavı:
Yazılı eleme sınavı 20 Ocak 2022 Perşembe günü saat 10:00’da T.C. Tahran Büyükelçiliğinde yapılacaktır. Adaylar başvuru değerlendirilmesine ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir. 
Yazılı Sınav konuları: 
Türkçe’den Farsça’ya çeviri (1 saat)
Farsça’dan Türkçe’ye çeviri (1 saat)
Türkçe Kompozisyon (1 saat)
Matematik ( 1 Saat)
b) Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı:
Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 27 Ocak 2022 Perşembe günü saat 14:00’de Büyükelçiliğimizde yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir. 
(Sözlü sınav tarihinde ve yerinde değişiklik yapılması halinde yazılı sınavı kazanan adaylara ayrıca bilgi verilecektir) 

Sözlü Sınav Konuları : Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi 
Uygulamalı Sınav Konuları : Bilgisayarda yazı sınavı 

IV) BAŞVURU TARİHİ:
Başvurular 20 Aralık 2021 Pazartesi TSİ 10.00 ile 6 Ocak 2022 Pazartesi TSİ 23.59 arasında e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden alınacaktır. 

V) SINAV YERİ:
Yazılı Sınav:  T.C Tahran Büyükelçiliği, Ferdowsi Ave. No. 337 Tahran
Sözlü ve Uygulamalı Sınav: T.C Tahran Büyükelçiliği, Ferdowsi Ave. No. 337 Tahran
Tel      : +98 21 3 595 11 00 (Santral) 
Fax     : 00 98 21 3 311 79 28
E-mail: embassy.tehran@mfa.gov.tr 

Dışişleri Bakanlığı Tahran Büyükelçiliği Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınavı Duyurusu 

İlan Numarası


ILN00000171

İlan Türü


Sözleşmeli Personel İlanları

Başvuru Başlangıç


20.12.2021

Başvuru Bitiş


06.01.2022

Kalan Zaman


4 Gün Kaldı

BAŞVUR

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: