Devrim AKTÜRK

Türkiye Kayak Federasyonu Kayakla Atlama Olimpik Milli sporcusu olan ve ‘Uçan Türk’ olarak bilinen Fatih Arda İpçioğlu tarih yazmaya devam ediyor.

Fatih Arda İpçioğlu, Kayakla Atlamanın en çok bilinen ve sporseverlerce takip edilen organizasyonu olan 4 tepe turnuvasında finale kalan ilk Türk sporcusu olarak tarihe geçti. Almanya Oberstdorf tarafından yapılan organizasyonda 70 sporcu arasından final turuna kalan ‘Uçan Türk’ lakaplı milli sporcu Fatih Arda İpçioğlu, final turunda Rus sporcu Danil Sandreev ile eşleşti. Rus sporcuyu 120 metrelik atlayışıyla eleyerek tarihimizde ilk kez finalde yarışmaya hak kazandı.

“TÜRKİYE ADINA TARİH YAZAN UÇAN TÜRK’ÜM”

Yaşadığı mutlu anı attığı tweetlerle güzelleştiren İpçioğlu, “4 tepe turnuvasında tarihte ilk kez elemeleri geçen ve final yarışında tarihte ilk kez ilk 30 sporcu arasına girerek dünya kupası puanı kazanan, bayrağını en iyi şekilde temsil etmeye çalışan, bu yolda Türkiye adına tarih yazan UÇAN TÜRK’üm. İtina ile tarih yazılır. Bugün 4 tepe turnuvasının ilk ayağında eleme yarışmasını geçerek 4 tepe turnuvalarında finale kalan ilk Türk olmayı başardım.” ifadelerini kullandı.

BİR TEBRİK MESAJI DA ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ’NDEN

Atatürk Üniversitesi resmi web sitelerinden yaptığı paylaşımda, “Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Fatih Arda İpçioğlu, Kayakla Atlama Dünya Kupasında finale kalan ve ilk 30 sporcu arasına girerek Dünya Kupası puanı kazanan ilk Türk Sporcu oldu. Kayakla Atlamanın en prestijli organizasyonu olan 4 Tepe Turnuvasının Oberstdorf ayağında yarışan 24 yaşındaki sporcu, müsabakada yarışan ilk Türk sporcu unvanıyla katıldığı finalde 29’uncu oldu ve aldığı puanlarla Ay Yıldızlılar’ın Pekin 2022 Kış Olimpiyatları için kota sayısını ikiye yükseltti.”

“ŞEHRİMİZ TAM BİR KIŞ OLİMPİYATLARI ŞEHRİ”

Türkiye Kayak Federasyonu Kayakla Atlama Olimpik Milli Sporcusu olan ve yaptığı atlayışlarla 224.7 puan kazanan İpçioğlu, elde ettiği dereceyle Türkiye’yi Kış Olimpiyatlarında temsil edecek olmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu ifade ederek: “Müsabaka takvimimiz oldukça yoğun geçiyor ancak hem Erzurum’da yaşıyor hem de Atatürk Üniversitesinde okuyor olmanın ayrıcalığını bu zamanlarda daha da iyi anlıyoruz. Çünkü şehrimiz tam bir kış sporları şehri ve uluslararası standartlara sahip bir atlama kulemiz var. Yine aynı şekilde üniversitemizde de oldukça başarı bir eğitim modeli uygulanıyor. Hiçbir alanda eksikliğini hissetmediğimiz bir ortamda Ay-Yıldızlı formamız için yılmadan mücadele etmeye devam ediyoruz. Bu vesileyle desteklerini bir an olsun bile esirgemeyen ailem, üniversite rektörüm, antrenörlerim ve tüm hocalarıma teşekkür ediyorum.” ifadeleri kullanıldı.

REKTÖR ÇOMAKLI: BU GURUR HEPİMİZİN

Atatürk Üniversiteli Milli Sporcuyu tebrik eden Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, üniversitelerarası spor müsabakalarında elde edilen başarılar ile son 5 yılda en çok madalya kazanan üniversite olan Atatürk Üniversitesinin milli takımlara da sporcu yetiştiren bir spor merkezi olduğuna dikkat çekti. Birçok branşta ülkesini temsil eden sporcuların Atatürk Üniversitesi öğrencisi ya da mezunu olduğuna dikkat çeken Rektör Çomaklı: “Bilimsel ve akademik çalışmaların yanında sportif başarılarla da ülkemize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Özellikle kış sporlarında marka haline gelen üniversitemiz yapmış olduğu atılımların geri dönüşünü elde edilen başarılar ile almaya devam ediyor. Bu kapsamda Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerimizden Fatih Arda İpçioğlu da ülkemizin kayakla atlama tarihinde birçok ilki başararak göğsümüzü kabarttı. Kendisini başarısından dolayı tebrik ediyor, gereken tüm desteği vermeye devam edeceğimizi belirtmek istiyorum.” şeklinde konuştu. 

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: