Devrim AKTÜRK

Bingöl’de TOG gönüllüleri, bir köy okulunda eğitim alan çocuklarla eğlenerek unutulmaz bir gün yaşattı.

Bingöl’de Türkiye Gönüllülük Vakfı’nın genç gönüllüleri, kentteki Çevrimpınar ve Kuruca Köyleri’nde bulunan okulda eğitim alan çocuklarla gülüp eğlenerek, unutulmaz bir gün yaşattı. Başta yüz boyama etkinliği olmak üzere, palyaçoyla eğlence, geleneksel oyunlar ve eğitici çalışmalarla bir çok faaliyeti hayata geçirdiklerini söyleyen TOG Bingöl Eş Koordinatörü Bahar Hamarat, bu tarz etkinliklerle daha fazla çocuğun yüzünde tebessüm olmak istediklerini söyledi.   

“MİNİKLERİMİZ HER ŞEYİN EN GÜZELİNİ HAK EDİYOR”

Bingöl’de gönüllülük çalışmalarında T.C. Bingöl Üniversitesi’nin en aktif gönüllü ekibi olduklarını söyleyen Hamarat, “Miniklerimizle beraber unutulmaz bir gün yaşadık. Onlarla birlikte oyunlar oynadık, yüz boyama eğlencesiyle kaliteli bir vakit geçirdik. İlerleyen günlerde köy okulu boyama, köy okulu kütüphanesi, şehitlik ve anıtların temizliği boyaması ile sokak hayvanları için barınaklar inşa edeceğiz. Ayrıca ara sıra tekrar eden rehabilitasyon merkezi ve hayvan barınakları ziyaretlerimiz de bulunmaktadır. Hem Bingöl’ümüz, hem de miniklerimiz her şeyin en güzelini hak ediyor.” dedi.

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: