Loading

Devrim Aktürk

Atatürk Üniversitesi’nde 17’incisi düzenlenen Uluslararası Kar Film Festivali’ne ilgi devam ediyor.

Erzurum’da Atatürk Üniversitesi Nene Hatun Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda 17’incisi düzenlenen Kar Film Festivali’ne ilgi ikinci günüyle devam ediyor. Saat 09.30-10.30’ta Azerbaycanlı yönetmen Cavid Tevekkül’ün yönetmenliğini üstlendiği “Bir Güneş Altında” belgesel filmi festivale katılanlara gösterildi.

“ERZURUM’U VE İNSANLARINI ÇOK SEVDİM”

Yönetmen Cavid Tevekkül hemen ardından ise Azerbaycan Sineması üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Tevekkül Erzurum’a geldiği için çok memnun olduğunu, ilgi ve alakadan ötürü herkese çok teşekkür ettiğini, Erzurum’u ve insanlarını da çok sevdiğini söyledi.

Sonrasında oyunculuk üzerine söyleşi gerçekleştiren oyuncu ve yönetmen Renan Bilek, tiyatronun oyuncunun amiral gemisi olduğunu belirtti.

Öğle yemeğinin ardından film eleştirisi üzerine söyleşi gerçekleştiren Alin Taşçıyan ve Mehmet Açar, film eleştirisinin önemli bir mesele olduğunu aktardılar. Açar kendisine yaptığı yatırımların karşılığını aldığını anlatırken, Taşçıyan ise tüm sinemaseverlerin filmleri, insanı insan yapan değerlerinden dolayı izlediğini aktardı.

Film eleştirisi üzerine yapılan söyleşinin sona ermesinin ardından, Türk dizi ve sinema tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Serdar Akar, sinema ve yönetmenliğe dair söyleşi gerçekleştirdi. İletişim Fakültesi öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği Akar, katılım gösteren tüm sinemaseverlere teşekkür ettiğini söyledi.

Saat 16.00-17.45’te Yönetmen İda Panahendeh’in yönetmenliğini üstlendiği Titi filmi gelen izleyicilere gösterildi. Gösterimin ardından söyleşi gerçekleştiren Yönetmen İda Panahendeh ile Senarist Arsalan Amiri, İran Sineması üzerine değinerek ikinci gün sona erdi.

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: