Loading


Devrim AKTÜRK

Genç girişimci ve yatırımcı olan Muhammed İkbal Yazıcı, gençlere hem deneyim, hem de tecrübe kazanmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

TEMA Mağazalar Zinciri ve YZC İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi olan genç yatırımcı Muhammed İkbal Yazıcı, girişimcilik düşünen gençlere hem deneyim, hem de tecrübe kazanmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Kendisinin de genç bir yatırımcı olduğunu vurgulayan Yazıcı, “Gençlere tavsiyem deneyim ve tecrübe  kazanma adına bir yerlerde çalışıp birikim elde etmeleridir. Hayatı da biraz okuyup, kendi işini kurduktan sonra yatırımlarına ona göre yönelmeleridir. İlk olarak kollektif çalışma ruhunu elde etmemiz ve uygulamamız gereklidir. Yani, benim değil de hepimizin olsun, inancı olmalıdır. Keza bu şekilde kazanabiliriz.” dedi.

“ÖĞRENMENİN EN GÜZEL YOLU TECRÜBEDİR”

Ticarete dönük olarak gençlerin daha fazla çabalamaları gerektiğini belirten Yazıcı, “Ticaretimizi de duygusal yapmamamız gerekir. Bu konu ticaretin kurallarına aykırıdır. Ticaretin kuralları yazılı değildir, öğrenmenin en güzel yolu ise tecrübedir. Mutlaka ticaretimizi bu kurallar kapsamında geliştirmemiz gerekir. Ticaretimizi, kanunların müsaade ettiği doğrultudaki kurallara göre insiyatif kullanarak yapmalıyız. Asla şahıslara göre yapmamalıyız. Genç girişimciler şunu daha iyi bilmeliler ki, okuldan mezun olup bir atılımda bulunacaklarsa, en azından bir deneyimi olan, hangi konu olursa olsun kendi kabiliyeti yeteneğine göre en azından 2-3 yıl bir şeyler yaparak sürdürdükleri tecrübede harekete geçirebilir.

“PİYASAYA EN FAZLA HAKİM OLAN, O PİYASANIN SÖZ SAHİBİ OLUR”

Ticari hayat yaşa değil tercübeye ve cesarete odaklıdır. Piyasaya daha çok hakim olmak gerekir. Piyasaya en fazla hakim olan, o piyasanın söz sahibi olur. Bir de güç birliğine çok önem vermeliyiz. Birlikten ciddi güç ve kuvvet doğar.” şeklinde konuştu. 

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: