Agâh Uluslararası Sinema Derneği kurulduğu günden itibaren genç kuşaklarda sinema bilincini yükseltmek amacıyla çeşitli eğitim projeleri düzenlemeye devam etmektedir. Türk sinemasına karınca kararınca katkı sağlamayı amaç edinen bu kadronun en büyük hayali, kendileri gibi sinemayı dert edinen insanlara ulaşmak ve onları bir araya getirmektir. Agâh Uluslararası Sinema Derneği, kısa film projelerini desteklemek ve genç sinemacıların buluşmasını sağlamak fikri ile Kısa Film Yarışması düzenlemeye karar vermiştir. Yarışma ile amaçlanan, toplum nezdinde gündemde olması ve çözüm üretilmesi gereken konularda, farkındalık oluşturmak; toplumsal gelişmeye yönelik değişimleri tetiklemektir. Yarışma Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği “Hayal Bostanı Çevrimiçi” projesi bünyesinde düzenlenmektedir.

KISA FİLM YARIŞMASI BAŞVURU
SENARYO YARIŞMASI BAŞVURU
  • Başvuru Koşulları ve Şartname
  • Senaryo Başvurusu için “Senaryo, Senarist Biyografisi, Sinopsis ve Ana Karakter Analizleri” Belgelerinin, en geç 17 Kasım 2021 saat 23:59’a kadar yarisma@agahsinema.org.tr adresine e-posta olarak gönderilmesi gerekmektedir.

ÖDÜLLER

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ…

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: