Koptu can bedenden, gözler döktü yaş, Göç etti dünyadan ATA’mız, gardaş, Mavi gözlü lider gitti arkadaş, Ardından söyledik hep sevgimizi, Çok erken terk etti ATATÜRK bizi.

Askeri dehası savaş kazandı, Siyaset ustası, ilmi izandı, Türk adını şeref, şanla yazandı, Saygın olduk, aldık her bilgimizi, Çok erken terk etti ATATÜRK bizi.

Dokuzu beş geçe durdu saatler, Saygı duymayanı bu halk lanetler, Sevgi gönüldeyse, yıkılır setler, Ata’dan almışız biz görgümüzü, Çok erken terk etti ATATÜRK bizi.

Trablusgarp, Çanak-kale zaferi, İstiklal harbimiz onun eseri, Anadolu yekûn Türk’ün askeri, Şahlansın Türk oğlu, al öcümüzü, Çok erken terk etti ATATÜRK bizi.

İtalyan, Fransız bıraktı kaçtı, Yunan inat etti, denizi seçti, Yıldırım ordusu Ege’yi geçti, “Hedefin Akdeniz” gör gücümüzü, Çok erken terk etti ATATÜRK bizi.

Kağıttan kaleler yıkıldı gitti, Vatanda düşmanın varlığı bitti, Toparlanmak için yirmi yıl yetti, Gömdük yüreklere zor acımızı, Çok erken terk etti ATATÜRK bizi.

Bugünüm On Kasım, huzurunda biz, Anıt kabir hüzün, dalgalı deniz, Ölmez Ata’m, Emircan’lar neferiz, Unutmaz Türk halkı kalp sancımızı, Çok erken terk etti ATATÜRK bizi.

10.11.2021 Emir Şıktaş

By EMİR ŞIKTAŞ

Bir ömrün sonbaharı..

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: