Loading

ERDAL KARA MİLAS KİTAP FUARI’NDA OKUYUCULARI İÇİN KİTAP İMZALAYACAK…Selamlar, ”Muğla Kitap Günleri” adı altında Milas Atapark’ta açılan ”Kitap Fuarı”nda 25-26-27-28’inde imza günlerim var. İlgilenenlere, önemle duyurulur.(26 Kasım 2021 Cuma-13.28)Erdal Karaerdalkara71@hotmail.com

**************************************************************************************************************************************************

KARS’TA OZANLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ KURULDU, ADRESİ AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDEDİR.Suzan AydemirKars Ozanlar ve Şairler Derneği BaşkanıKars Ozanlar ve Şairler Kültür Evi SahibiTürkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) ÜyesiHalitpaşa Caddesi, Eski Garajlar Karşısı, No.197KARSNOT.Suzan Aydemir’e, facebook’ta ki sayfası üzerinden de ulaşabilirsiniz.

**************************************************************************************************************************************************

MERİNOS KİTAP FUARI 03-12 ARALIK 2021 TARİHLERİ ARASINDA BURSA’DA YAPILACAK…

03-12 Aralık 2021 tarihleri arasında ”Bursa Büyükşehir Belediyesi Merinos Kitap Fuarı” Merinos AKKM’de gerçekleştirilecek, 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir, ilgilenenlere, önemle duyurulur.

**************************************************************************************************************************************************

ADANAPOST HABER-YAYIN SİTESİ YÖNETİCİLERİ ADANA’NIN KURTULUŞU’NUN 100.YILI NEDENİ İLE ŞİİR-KOMPOZİSYON-BAYRAK ŞİİRİ OKUMA VE KISA FİLM YARIŞMASI DÜZENLEDİ.(SON BAŞVURU TARİHİ.05 ARALIK 2021 PAZAR)


-Yarışmanın konusu;Adana’nın Kurtuluşu.
-Yarışmanın katılım şekli;E-Posta,
-Yarışmadaki kısıtlar;Yarışmaya katılım yurt içi ve yurt dışından herkese açıktır.
-Yarışma kapsamında sunulacak olan eserin daha önce yerel, ulusal ya da uluslararası yarışmalara-festivallere katılmış olması engel değildir. Ancak, bu yarışmalardan ödül almamış olması gerekir.
-Katılımcılar, yarışmaya en fazla 2 (İki) eserle başvuru yapabilir. İki eserle tek bir yarışma dalına başvuru yapılabileceği gibi birer eserle her dört dala da başvurulabilir. Yarışmacılar, her daldaki yarışma için ayrı ayrı form doldurup eser ile birlikte göndermelidir.
-Yarışmaya şiir dalında başvuracak eserin en az (4) dört kıta, en fazla (10) on kıta olması gerekmektedir. Şiir veya kompozisyon dalında yarışacak eser yarışmacı tarafından yazılmış olmalıdır. Yarışmaya şiir ve kompozisyon dalında katılmak isteyenler eserlerini Word program formatında 5ocak100.yıletkinlikleri@gmail.com’a mail olarak göndereceklerdir.
-Eserler, argo-şiddet ve ahlaki değerlere aykırı unsurlar içermemelidir. Yarışmaya kompozisyon dalında başvuracak eserin en fazla (1) bir sayfa olması gerekmektedir.
– Kısa Film dalında başvuracak eserlerin, (7) yedi dakikayı aşmaması gerekir.
-Tüm yarışma dallarında kullanılması gereken dil, Türkçedir.
-Yarışma başvurusu, yalnızca bir kişi (Şair-Yazar-Yönetmen veya yapımcı) tarafından yapılabilir.
-Başvuru belgesinde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu, imzalayan kişiyi bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk, imza sahibine aittir.
-Filmler, yarışmaya kamera yatay olarak çekim yapılmış ve Mp4 formatında, mail ve WeTransfer 5ocak100.yıletkinlikleri@gmail.com üzerinden gönderilecektir. Ayrıca gönderilen mail’e açıklama olarak yönetmenin adı-soyadı-filmin adı-süresi-yapım tarihi-filmin türü yazılmalıdır. Ayrca, en az iki çekim arkası görüntü ve yarışmacının fotoğrafı da gönderilmelidir.
-Bayrak şiirini güzel okuma Video Kayıtları, yarışmaya WeTransfer üzerinden 5ocak100.yıletkinlikleri@gmail.com‘a gönderilmesi gerekmektedir.
-Yarışmacılar, katılım sağladıkları eserlerin kendilerine ait olduğunu ve telif haklarını ve bağlantılı haklarını katıldıkları yarışmaya devrettiklerini, gayr-i kabili rücu olarak kabul ve beyan etmektedirler. Bu devirden dolayı, yarışmacı herhangi bir hak talebinde bulunmayacaktır. Yarışma düzenleme kurulu, ödüle değer bulunan ve bulunmayan tüm eserleri, etkinliklerinde-eğitim faaliyetlerinde-organizasyonlarda vb. her türlü tanıtım ve her türlü yayınlarda kullanma-çoğaltma-yayma-gösterme ve medyada yayınlama hakkı da dâhil olmak üzere eser sahibinin ismi ile birlikte kısmen veya tamamen kullanma hakkına sahiptir. Başvurulan eserlerin, aynen-ham veya işlenmiş halleriyle ya da serbestçe kesilmek-birleştirilmek-işlenmek-değiştirilmek suretiyle çoğaltma-yayma ve yayınlama hakları süresiz ve sınırsız bir şekilde üçüncü kişilere devretme hakkı da dahil olmak üzere yarışma düzenleme kuruluna devredilmiştir. Yarışma Düzenleme Kurulu, gönderilen filmlerin ticari amaçlarla kullanılmayacağını taahhüt eder. Yarışmaya eser gönderenler, açık beyanı ile bu şartları kabul etmiş sayılırlar.
-Yarışmaya katılan eserler içerisinde reklam-marka-logo barındırmamalıdır. Şayet eserin herhangi bir bölümünde üçüncü kişilere ait telif-ses-görüntülerin yer alması durumunda ilgili kişilere gerekli açıklamaların yapılması 6698 Sayılı Kanun ya da sair mevzuat uyarınca gerekli olan ve yarışma düzenleme kurulunun işbu şartnamede belirtilen haklarını tamamen ve eksiksiz olarak kullanmasına hukuken izin verecek şekilde rıza-muvafakat-izinlerin alınmış olması yarışmacının sorumluluğundadır. Bu konuda doğabilecek her türlü sorunlarda maddi veya manevi tazminat-hak ve alacak talebinde bulunacak üçüncü şahıslarla hukuki uyuşmazlıklarda, sorumluluk tek başına başvuru sahibine (Yazar-Şair,-Yönetmen veya Yapımcı) aittir.
-İşbu şartnamenin 7. ve 8. Maddelerinde belirtilen hususlar nedeniyle üçüncü kişilerden alınması zorunlu bulunan her türlü izin ve muvafakat, yarışma düzenleme kuruluna işbu şartname uyarınca belirlenen tüm kullanım haklarını sağlayacak şekilde temin edilerek başvuru dosyasına eklenmek zorundadır.
-Yarışmalar için katılım başvurusu 10 Ekim 2021 ile 05 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir.
-Tüm yarışmalar, jüri heyeti tarafından 20 Aralık 2021 tarihinde değerlendirilerek sonuçlandırılacaktır.
KISA FİLM VE BAYRAK ŞİİRİNİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI İÇİN VERİLECEK ÖDÜLLER;1.’lere 3.000 Tl.,2.’lere 2.000 Tl.,3.’lere 1.000 Tl.,İlk 3’ten sonraki 10 kişiye mansiyon ödülleri.
ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI İÇİN VERİLECEK ÖDÜLLER;1.’lere 2.000 Tl.,2.’lere 1.500 Tl.,3.’lere 1.000 Tl.,İlk 3’ten sonraki 10 kişiye mansiyon ödülleri.
MEHMET YÜREKLİhttps://www.adanapost.com/Genel Yayın Yönetmeni
mehmetyurekli055@gmail.com
Sümer Mahallesi, Karafatma Caddesi, 69124 Sokak, No.18 
01140-Seyhan/Adana
0-544-7435501
info@adanapost.com
adanapost01@gmail.com
**************************************************************************************************************************************************

17-18-19 ARALIK 2021 TARİHLERİ’NDE BURSA’DA YAPILACAK OLAN ”GEÇMİŞTE YAŞAMIŞ SANATÇILARI ANMA ETKİNLİĞİ”NE KATILIM ŞARTLARI VE PROĞRAMI…

KATILIM ŞARTLARI;

-Etkinliğe katılan her şair-yazar-sanatçı ve misafire katılım belgesi ve yaka kartı verilecek,

-2 gece otelde konaklama, sabah-akşam yemekleri. Bursa içi ve Tarihi Cumalıkızık Köyüne geziler dahil,

iki kişilik odalarda kişi başı 300 Tl.,

2 gece tek kişilik oda 400 Tl.,

-Etkinliğe konaklamasız katılmak isteyenler için yemek-belge-yaka kartı hazırlanacak ve gezilere katılacakları için katılım ücreti 100 Tl. alınacaktır.

NOT.Derneğimiz bu etkinlik için, hiçbir kuruluş ve kişiden maddi destek almamıştır.

-Katılmak isteyenler, en geç 5 Aralık 2021 mesai bitimine kadar isim-TC-HES kodu ve telefon bilgilerini göndereceklerdir,

Katılım ücretleri derneğimizin resmi hesabına yatacaktır.

-Son başvuru tarihi,05 Aralık 2021

BANKA HESAP BİLGİLERİ AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDEDİR;

Aşıklar Yazarlar Şairler Derneği

Ziraat Bankası Garajlar Şubesi

Tr:320001000686611252155001

3 GÜNLÜK PROĞRAM AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDEDİR;

17 Aralık 2021 Cuma Proğramı;

Saat.12.00-14.00 Bursa Aşıklar Yazarlar Şairler Derneğinde toplantı ve tanışma,

15.00-16.00 arası yemek,

16.30-20.00 Ördekli Kültür merkezinde sunum

ve otel lobisinde sohbet, serbest zaman,

18 Aralık 2021 Cumartesi Proğramı;

Saat.09.30-13.00 arası ördekli kültür merkezinde sunum,

14.00 ile 16.30 Ulucami ve kapalı çarşı da gezi,

Saat.18.30-22.00 Kültür akademisi ressam şefik Bursalı salonunda söyleşi,

22.30 otele dönüş.

19 Aralık 2021 Pazar Proğramı;

Saat.10.00 Otelde gezi için hazır olunacak,

10.30-15.00 arası Cumalıkızık köyüne gezi ve ikram,

16.00 vedalaşma.

Vahdettin Işıldak

Aşıklar Yazarlar Şairler Derneği Başkanı

Adliye Karşısı, Uluyol, Uluhan Çarşısı, K.3, No.302 

Osmangazi-Bursa Tel.0-543-4907820

Şaziye çelikler Tel.0-533-4359933 **************************************************************************************************************************************************
ANKARA ÇOKSESLİ MÜZİK DERNEĞİ YÖNETİCİLERİNİN DÜZENLEDİĞİ MUZAFFER ARIKAN BESTE YARIŞMASI BİRİNCİSİNE 6.500, İKİNCİSİNE 4.000. ÜÇÜNCÜSÜNE 2.500 LİRALIK PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.31 ARALIK 2021 CUMA)…
-Yarışmaya, yurtiçinde veya yurtdışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı besteciler yaş sınırı olmaksızın katılabilir.
-Besteler en geç 31 Aralık 2021 tarihine kadar, şartnamede belirtilen adrese e-posta yoluyla gönderilecektir. Belirlenen tarihten sonra tarafımıza ulaşacak eserler, değerlendirmeye alınmayacaktır.
-Yarışmaya, Ankara Çoksesli Müzik Derneği Yönetim Kurulu veya AÇMD tarafından belirlenen Seçici Kurulu Üyeleri katılamazlar.
-Beste konusu, serbesttir.
-Besteci, yarışmaya birden fazla eserle katılabilir ancak sadece 1 (Bir) eseriyle ödüllendirilebilir.
-Eserin, hem bestecisi hem de söz yazarı aynı kişi olabileceği gibi besteci ve söz yazarının oluşturduğu bir ekip de olabilir.
-Reşit olmayan bestecilerin ödül kazanmaları durumunda ödül, bestecinin yasal vasisine verilecektir.
-Yarışmaya katılan her besteci bu şartnamede yer alan tüm katılım koşullarını, eserinde bulunması gereken nitelikleri ve ayrıca eserinin Ankara Çoksesli Müzik Derneği’ne gönderilmesi, değerlendirilmesi, ödüllendirilmesi ve yarışma sonrası yayımlanma koşullarını bütünüyle kabul etmiş sayılır.
-Katılımcılar, eserlerinin değerlendirmeye alınabilmesi için şartnamede belirtilen tüm koşullara uyacaklarını belirten taahhütnamenin imzalı bir kopyasını da göndermek zorundadır.
-Besteci, eserinin notasal dökümünü PDF formatında bilgi@acmd.org.tr adresine gönderecektir.
MUZAFFER ARIKAN BESTE YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;1.lik Ödülü 6.500 Tl.,2.lik Ödülü 4.000 Tl.,3.lik Ödülü 2.500 Tl..
**************************************************************************************************************************************************
YEŞİLAY YÖNETİCİLERİ 6.ULUSLARARASI KARİKATÜR YARIŞMASI DÜZENLEDİ, BİRİNCİYE 15.000. İKİNCİYE 12.500, ÜÇÜNCÜYE 10.000 LİRALIK PARA ÖDÜLÜ TAKDİM EDİLECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.31 OCAK 2022)
-Yarışmanın konusu;Bağımlılıklardan Özgürleşmek.-Yarışmadaki kısıtlar; İsteyen herkes katılabilir-Bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan yarışma ile bağımlılıklarla mücadelemize dünyanın dört bir yanından karikatür sanatçılarını dâhil ederek çizgilerine kattıkları mizah unsuruyla oluşturdukları etkileyici mesajları topluma aktarılması hedefleniyor.-En çok 3 eser gönderilebilir, ödül almamış olmak şartıyla başka yerde yayınlanmamış eserler katılabilir.Boyut: A4 veya A3Siyah beyaz veya renkliTürkçe veya İngilizce (Gerektiği halde, yazı kullanılacaktır. Ancak sözel-yazılı değil, görsel anlatım ön planda tutulacaktır.)-Sanatçı, karikatürlerini A4 veya A3 ölçülerinde, 300 dpi en fazla 5 MB olacak şekilde JPG formatında en geç 31 Ocak 2021 tarihine kadar web sitesi üzerinden göndermelidir.
ULUSLARARASI YEŞİLAY KARİKATÜR YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;Birincilik Ödülü.15.000 Tl.,İkincilik Ödülü.12.500 Tl.,Üçüncülük Ödülü.10.000 Tl.,Başarı Ödülü (3 işiye).7.500 Tl.,Mazhar Osman Ödülü.7.500 Tl.,16 Yaş Altı Kategorisinde (3 Kişiye):7.500 Tl.
BAŞVURU FORMU;https://cartooncontest.yesilay.org.tr/tr/admin/login
**************************************************************************************************************************************************
MUTLU KISA FİLM PLATFORMU PANDEMİDE YAŞAM EV YAPIMI KISA FİLM YARIŞMASI BİRİNCİSİNE 5.000, İKİNCİSİNE 3.000, ÜÇÜNCÜSÜNE 2.000 LİRALIK PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.31 OCAK 2022)..-Yarışmanın konusu;Pandemide Yaşam,-Yarışmanın katılım şekli: E-Posta,-Yarışmadaki kısıtlar;Yarışma ulusal ölçekte olup herkese açıktır.-Yarışmaya, TC ve KKTC vatandaşları katılabilir. Yaş sınırı yoktur, 18 yaşını doldurmamış yönetmenler yasal velisinin izni ile katılabilir.-Kurmaca ve deneysel yapımlar, yarışmaya katılabilir.-Süresi 3 dakikayı aşmayan filmler, yarışmaya katılabilir (jenerik dahil).-Yarışmaya, 5 Mayıs 2020’den itibaren yapılmış filmler katılabilir.-Başvurular basvuru@mutlukisafilmgunleri.com ve mutlukisafilmgunleri@gmail.com e-posta adresleri üzerinden ilgili belgeler ile birlikte film URL bağlantısı eklenerek ve konu kısmına Yönetmen ve eser adı yazılarak gerçekleştirilmelidir.-URL bağlantısı iki ayrı yolla oluşturulabilir;YouTube üzerinden; (.MP(E)G/ .AVI / .VOB / .MOV / .MP4 / .M4V, vb.) liste dışı yüklenerek,Vimeo üzerinden; (.MP(E)G/ .AVI / .VOB / .MOV / .MP4 / .M4V, vb.) yüklenerek, (Filmler Vimeo’ya yüklendikten sonra “Privacy” sekmesi açılarak kişisel olarak şifre belirlenecektir ve belirlenen şifre-başvuru e postasına eklenmelidir.)-Eserin çözünürlüğü, 1920×1080 pxl’den az olmamalıdır.-Başvuru Belgeleri şunlardır;(Belgeler, doc ve/veya PDF formatında ilgili e-posta başvurularına eklenmelidir) Yönetmenin özgeçmiş ve Fotoğrafı-Yönetmene ait TC vatandaşlığını gösterir belge. (kimlik, pasaport vb)-Yönetmen 18 yaşını doldurmamışsa velisinden izin belgesi.-İmzalı Başvuru Formu (www.mutlukisafilmgunleri.com adresinden indirilebilir)-Yönetmenin filmografisi (varsa)-Yönetmenin daha önce katıldığı festivaller (varsa)-Yönetmenin daha önce aldığı ödüller (varsa)-Filmin sinopsisi (en fazla 80 ‘seksen’ kelime).-Sadece bir filmle yarışmaya katılım mümkündür ve Yönetmenin filmografisinde başvuruya konu eserle aynı adlı başka bir eser bulunmamalıdır.-Cep telefonu dahil, her çeşit kamera ile çekilmiş filmler yarışmaya katılabilir.-Yarışmanın amacın içerisinde olduğumuz imkanlarla bir film çekmek olması sebebiyle her yönetmen kendi başına, profesyonel çekim ekibi olmadan filmler üretmelidir. (Post prodüksiyon aşaması için uzaktan destek alınabilir). Elimizde olan imkanlarla, evimizde çektiğimiz, katılımcıların sağlığını tehlikeye atmayacak, sosyal mesafelenme kurallarına uyarak çekilmiş filmler olmalıdır.-Ön seçici kurul ve jürinin yargısı, kesindir.-Finale kalan eserlerle ilgili duyuru Mutlu Kısa Film Günleri web ve sosyal medya sayfalarında yayınlanacak ve finalistlere başvuru formu üzerindeki iletişim bilgileri üzerinden bildirilerek 2022 yılı içinde düzenlenecek ödül törenine davet edileceklerdir.-Eser Sahibi, filmin telif hakları konusunda her türlü hukuki ve cezai sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul eder. Yarışma’ya gönderilecek kısa filmlerdeki özgün olmayan metin, görüntü, müzik, vb. kullanımlarından doğacak her türlü telif hakları ile ilgili konular Eser Sahibinin sorumluluğundadır. Düzenleyici Kurul, bu durumdan hukuken sorumlu tutulamaz. Eser Sahibi, eser vasıtasıyla üçüncü kişilerin telif haklarını ihlal edecek olursa, MUTDER ve MEGEP’in uğrayacağı her türlü doğrudan ve dolaylı zararları tazminle mükelleftir.-Eserde yer alan oyunculardan ve oyuncular haricinde eserde kimliklerini ortaya çıkaran veya ortaya çıkarabilecek görüntüleri, sesleri vb. her türlü bilgileri yer alan kişilerden 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili diğer düzenlemeler gereğince açık rızalarının alınmasına ilişkin her türlü yükümlülük yapımcı ve yönetmene (Eser Sahibine) aittir. Eser Sahibi, Düzenleyici Kurul tarafından talep edilmesi halinde, bu madde kapsamında ilgili kişilerin bilgilendirmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan açık rızalarının alındığını gösterir kayıtları beyan etmekle mükelleftir.Katılımcılar filmlerini geri çekme hakkına sahip değildir ve başvuran yönetmenler eserlerin her türlü kullanım haklarını Düzenleyici Kurul’a (MUTDER ve MEGEP) sınır ve süresiz devrettiklerini kabul ve taahhüt ederler.-Jüri üyeleri, www.mutlukisafilmgunleri.com sayfasında ilan edilmiştir.-Düzenleyici Kurul, değerlendirme sonuçları açıklanmadan herhangi bir gerekçe göstermeksizin etkinliği iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda Düzenleyici Kurul, MUTDER-MEGEP’in başvuran eserleri herhangi bir şekilde kullanmayacaktır.-İlan edilen koşulları karşılamayan, eksik belge ile başvurulan eserler değerlendirmeye tabi tutulmaz. Tutulsalar dahi, ödüllendirilemezler.-Festivale katılan filmler, önce ön elemeden geçecektir. Festival ödül töreninden bir gün önce yapılacak jüri toplantısında jüri kararıyla kesin sonuçlar belirlenecek ve festival ödül töreninde açıklanacaktır.-Dereceye giren ilk üç, ilan edilen nakdi ve ayni ödüllerin hak sahibi olacaklardır.
PANDEMİDE YAŞAM EV YAPIMI KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;En İyi Film Ödülü;5.000 TL.,İkincilik Ödülü;3.000 TL.,Üçüncülük Ödülü;2.000 TL.,Teşvik Ödülü;3 Gece Mersin Tatili. ************************************************************************************************************************************************** SAMSUN TABİP ODASI YÖNETİCİLERİ TARAFINDAN DÜZENLENEN DR.KAMİL FURTUN ÖYKÜ YARIŞMASINI KAZANAN YAZARA 2.000, ÜÇ YAZARA DA 1.000’ER LİRA TUTARINDA MANSİYON ÖDÜLÜ TAKDİM EDİLECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.14 ŞUBAT 2022)…
-Yarışmanın konusu;Serbest,
-Yarışmanın katılım şekli;Kargo veya elden,
-Yarışmadaki kısıtlar;İsteyen herkes katılabilir,
-Yarışmaya, rumuz ile katılım zorunludur.
-Yarışmaya katılım için hekim olmak ön koşul olmayıp, öykü yazmaya gönül vermiş tüm yurttaşların katılımına açıktır. Ancak Seçici Kurul ve Samsun Tabip Odası yönetim kurulu ile diğer kurul üyelerinin birinci dereceden yakınları, yarışmaya katılamaz.
-Yarışma yönetmeliğine uygun olmayan ve belirtilen tarihten sonra teslim edilen başvurular, değerlendirmeye alınmaz.
-Ödüle, dosya hâlinde en fazla iki öykü ile başvurulur. Bu öyküler daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, basılmamış ve ödül almamış olmalıdır.
-Başvuru sahipleri, dereceye giren öyküler üzerindeki basılı ve dijital tüm kullanım haklarını bedelsiz olarak Samsun Tabip Odası’na devrettiğini kabul eder.
-Yapıtlar, hiçbir şekilde iade edilmez.
-Seçici Kurul’un yayımlamaya değer bulduğu öyküler, kitap hâline getirilir.
-Ödüle gönderilen öykülerin, hukukî ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin öykünün telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda öykü sahibi, uğrayacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.
-Başvuru sahipleri, yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.
-Ödüle katılım sayısına bağlı olarak, ön seçici kurul oluşturma yetkisi Samsun Tabip Odası yönetim kuruluna aittir.
-Ödüle katılacak öyküler, normal sayfa (A4) boyutunda 12 punto, 1,5 aralık bilgisayar oylumunda 5 (Beş) sayfayı geçmeyecek uzunlukta olmak koşuluyla hazırlanarak 4 (Dört) kopyayla, ayrıca CD’ye kaydedilip bir zarfa konularak teslim edilmelidir. Ayrıca öz yaşam bilgisi de (Bir sayfayı geçmemelidir), aynı CD’ye kaydedilmelidir.
-Katılımcılar, ödül ile ilgili Başvuru Formunu doldurup imzalayacaktır. Başvuru Formu, Samsun Tabip Odası web sayfasında veya Samsun Tabip Odası ofisinden bilgisayar çıktısı olarak temin edilebilir.
-Dosyanın sol üst köşesinde, katılımcının sadece rumuzu yer almalıdır.
-Öykü Türkçe yazılmalıdır, çeviri öyküler ödül dışında tutulacaktır.
-Öykü, Türkçe olmak koşulu ile yurt dışından katılım sağlanabilir.
-Başvurular, kargoyla ya da elden teslim edilebilir.
-Yukarıda belirtilen koşullarda “Dr.Kamil Furtun Öykü Ödülü” verilir.
-Ödülü kazanan yapıtlar ve yayımlanmaya değer görülenler, yazarın olurunu almak koşuluyla basılacak ”Öykü Seçkisi’’nde yer alır.
YARIŞMADA DERECEYE GİRECEK YAZARLARA VERİLECEK ÖDÜLLER AŞAĞIDAKİ GİBİDİR;Büyük Ödül, geleneksel olarak Dr.Kamil Furtun ödülü olarak isimlendirilir. Ayrıca ödül tutarı, eşit olan üç adet mansiyon ödülü verilir. 2022 yılı için büyük ödül 2000 TL, her biri 1.000 Tl olmak üzere üç adet mansiyon ödülü planlanmıştır. SAMSUN TABİP ODASIHürriyet Mahallesi, Süleymaniye Sokak, No.42/6İlkadım-SamsunTel.0-362-4312805 veya 0-533-9555532Faks.0-362-4328964info@samsuntabipodasi.org.tr
https://samsuntabipodasi.org.tr/
************************************************************************************************************************************************** NOBEL ÇOCUK YAYINLARI YÖNETİCİLERİ HİKAYE YARIŞMASI DÜZENLEDİ, BİRİNCİYE 7.000. İKİNCİYE 4.000, ÜÇÜNCÜYE 2.000 LİRA ÖDENECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.31 MART 2022)… -Yarışmanın katılım şekli;E-Posta, -Yarışma, 18 yaşının üzerindeki tüm yazarlara açıktır. -Başvuracak eserler için konu kısıtlaması olmamakla birlikte, “Çocuk hikâyesi” özelliklerini taşımasına bakılacaktır. Eser, 3-6 yaş grubuna hitap etmelidir. Başvuracak eserin teması, serbesttir. -Her katılımcı, bir hikâye ile yarışmaya katılabilecektir. -Katılacak eser daha önce bir yarışmaya katılmamış, basılı veya dijital ortamda yayımlanmamış olmalıdır. -Her katılımcı, kendisinin yazmış olduğu bir eser ile değerlendirmeye katılacak olup, alıntı veya kopya olduğu tespit edilen eserler iptal edilecektir. -Eser, dijital ortamda e-postaya ekli bir dosya olarak gönderilmelidir. -Eserin gönderilen dosyası üzerinde yazar ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmayacak, eserde sadece ilk sayfasının sol üst köşesinde rumuz belirtilecektir. -Katılımcıların, eser dosyalarının yanında ikinci bir Word dosyası olarak kısa öz geçmişlerini de göndermeleri gerekmektedir. Özgeçmiş dosyasında, isimlerinin yanı sıra rumuzlarını da belirtmeleri gerekmektedir. Bu dosyaya, yazarın adı verilmelidir. -Eser, Word dosyasında, 12 punto büyüklüğünde ve Times New Roman yazı karakteri ile yazılmalıdır. Belirtilen format dışında yazılmış ve resmedilmiş olarak gönderilen hikâyeler, değerlendirmeye alınmayacaktır. -Eser, 200 ile 1.000 kelime aralığında ve Türkçe olmalıdır. -Hazırlanacak eserlerde, milli menfaatlerimize uymayan söz ve düşüncelere yer verilmesi-milli bütünlüğümüzün zedelenmesi- hakaret-iftira içerikli sözler olması-şiddet (sözlü-fiziksel)-istismar içeren ifadeler bulunması durumunda yarışmadan men edilecektir. -Yarışmaya katılmak isteyen kişiler, www.nobelcocukyayinlari.com adresindeki müracaat formunu indirip doldurarak eserleriyle birlikte e-posta yoluyla göndermek zorundadır. Aksi halde, gönderilecek hikâye metni değerlendirmeye alınmayacaktır. -Müracaat formunu doldurarak katılım sağlayan tüm katılımcılar, yazılı şartların tamamını kabul etmiş sayılırlar. -Eser dosyaları, yarisma@nobelcocukyayinlari.com mail adresine gönderilecektir. -Yarışmaya katılan eserler, Nobel Çocuk Yayınları Yayın Kurulu tarafından ön elemeye tabii tutulacaktır. -Ön elemeyi geçen eserler, seçici kurul tarafından değerlendirilecektir. -Seçici Kurulda görev alan kişilerin, birinci derece yakınlarına bu yarışmaya katılım hakkı sağlanmayacaktır. -Nobel Yayın Grubu bünyesinde çalışan kişiler, yarışmaya katılamaz. -Son başvuru tarihi, 31 Mart 2022’dir. Bu tarihten sonra gönderilen eserler, yarışmaya dâhil edilmeyecektir. -İlk üç ve iki mansiyon ödüllerini kazanan ve eserlerin basım, yayın ve telif hakları ve web sitemiz veya tüm sosyal medyalarımızda yayınlayarak basınla paylaşma hakkı yayınevimize aittir. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar, bu şartı kabul etmiş sayılırlar. -Ödül kazanan eserler, yarışmamızın ikinci ayağı olarak düzenlenecek olan hikâye resimleme yarışmasında yarışmaya konu olacaktır. Bu yarışma aracılığıyla, kitabın resimlemesi yapılabilecektir. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar, bu şartı kabul etmiş sayılırlar. -Yarışma ödülü sonuçları, 20 Mayıs 2022 tarihinde basın ve sosyal medya aracılığı ile açıklanacak ve ödüller sahiplerine verilecektir. -Ülkemizde yaşanan Covid-19 salgın hastalığı nedeniyle, bu yarışma dijital ortam üzerinden gerçekleştirilecektir. Ödül töreni ile ilgili açıklama, daha sonra yapılacaktır. NOBEL ÇOCUK YAYINLARI HİKAYE YARIŞMASI ÖDÜLLERİ; Birinciye.7.000 ₺ İkinciye.4.000 ₺ Üçüncüye.2.000 ₺ Mansiyon Ödülü.500 ₺ Mansiyon Ödülü.500 ₺ **************************************************************************************************************************************************
NOT.BASIN YAYIN SANAT EDEBİYAT DÜNYASI’NDAN KISA KISA DUYURULAR BÜLTENİ SADECE GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR İLE BAZI MEDYA KURULUŞLARINA İLETİLMEKTEDİR. YAYINLANMASINI İSTEDİĞİNİZ BU TÜR DUYURULARI kerimozbekler34@gmail.com ADRESİNE İLETEBİLİR, BÜLTENİ İSTEMEDİĞİNİZ TAKDİRDE AYNI E POSTA ADRESİNE BİLDİREBİLİRSİNİZ. ENGELLENEN, ÇEŞİTLİ SEBEPLERLE GERİYE DÖNEN E POSTA ADRESLERİ ANINDA SİLİNMEKTEDİR. BÜLTENDE YER ALAN DUYURULARI TEK TEK VEYA BÜTÜN OLARAK GAZETE-DERGİ-TV-RADYO-WEB SİTESİ-ELEKTRONİK SAYFA-GRUP VB.YERLERDE YAYINLAMAK SERBESTTİR. DUYURULAR İÇİN 0-534-4326054 NOLU TELEFONA WHATSAPP ÜZERİNDEN DE BİLGİ AKTARABİLİRSİNİZ, DUYURULARDA İSİM-AÇIK ADRES-TELEFON -E POSTA-VARSA WEB SİTESİ BİLGİLERİ KULLANILMAKTADIR, İLGİLENENLERE ÖNEMLE DUYURULUR.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: