Loading

Sanat Eğitimi. Yaparak yaşayarak öğrenme. Öğrenirken üretme. Sanatı birlikte öğreniyoruz, üretiyoruz, büyüyoruz! Sanat uzun, Hayat kısa!

HAKKIMIZDA

Sanatla ilgilenen herkesin gelişimi için çeşitli bilgiler sunmaktayız. Bizler, düşüncelerimizde yeşeren fikir filizlerimizi sizlerle paylaşacağımız bir ortam oluşturmaya çalıştık. İşte tüm bu fikirler ve düşünceler ışığında, Sanat Kılavuzu’nu kurduk…

Sanat Kılavuzu, 2021’de Tuğba Korucu tarafından kurulmuş sanatsal içerik platformu temalı internet sitesi. Kullanıcılar sitede ilgili sanat dalları ile ilgili bilgiler bulabilir ve düşüncelerini ifade edebilmektedir. Sitede anketler ve testler de yer almaktadır. Site Fotoğraf Sanat Eğitimi, İllüstrasyon Sanat Eğitimi, Tasarım Sanat Eğitimi’ne yer vermektedir.

Gizlilik Politikası

Web sitesinin sağladığı tüm yasal sorumlulukları yerine getirmektedir.

İllüstrasyon

Jesse Wilcox Smith tarafından çizilen bir İllüstrasyon İllüstrasyon, (Fransızca: illustration) resimleme, bezeme. Basılı, el yazması veya dijital yayınların (dergi, kitap, gazete vb) içinde yer alan bir metinle ilgili, onu açıklayan, somutlaştıran, süsleyen resim, desen. İllüstrasyon sanatını icra edenlere İllüstratör denir.

Antik mağara resimlerinden, günümüzde gazetelerde çizilen karikatürlere kadar farklı illüstrasyon örnekleri vardır. Grafik sanatların bir koludur.

Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılık, kamera (görüntü sensörü), lens ve ışık kullanarak, gözle görebildiğimiz cisim ve şekilleri, film ya da dijital ortam üzerine kaydederek görüntü oluşturma işidir. İşlevsel uygulamaları nedeniyle bir zanaat olduğu gibi, estetik yönüyle bir sanat olarak kabul edilir.

Tasarım

Tasarım bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreçtir. Baskı, ekran, hareketli film, animasyon, iç mimari, ambalaj tasarımı gibi birçok ortamda dijital veya dijital olmayacak bir şekilde uygulanabilir. Tasarımında ve grafik sanatlarda, görsel sanatların temel ilkeleri olan hizalama, denge, karşıtlık, vurgulama, hareket, görüntü, oran, yakınlık, tekrarlama, ritim, ve birlik geçerlidir.

İşte sanat dolu bir kılavuz !

iletişim : tgbninkalemi@gmail.com

illüstrasyon örnekleri

https://sanatkilavuzu.com/Tuğba KORUCU

Grafik tasarımcı – Çizer – İllüstratör

Reklamlar

By Tuğba Korucu

Grafik Tasarımcısı Her şey düşlemekle başladı. 👩‍🎨 👩‍💻 tgbninkalemi@gmail.com 💌 🔵 i̇llüstrasyon - 🔴 tasarım - ⚫ fotoğraf

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: