Loading

Üniversitesi sınavını kazanan bütün öğrencileri tebrik ediyoruz.

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) Yerleştirme Sonuçları öğrenmek için tıklayınız…

Sırada üniversite kayıtları var.

YKS kayıtları ne zaman?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 06 – 10 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. 

Üniversitelere Elektronik kayıt hangi tarihlerde?

Elektronik kayıtlar 04 – 08 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir.

Elektronik kayıtlar tamamlanınca üniversitelerin istedikleri evraklar belirtilen tarihler arsında teslim edilmesi gerekmektedir. Kayıtların tamamlanması için önemlidir.

31.08.2021 tarihinde açıklanan sınav sonuçlarından tercihlerine sevinen öğrenciler kadar üniversitelerde sevindi.

Pandemi sürecinde hala devam eden durumları göz önüne alınca öğrenciye hasret kalan okullar da öğrencilerin ilk heyacanını paylaşıyor. Her birinde kendi üniversitene öğrenci olarak katılanlara “hayırlı olsun” dileklerini iletiyorlar…

Üniversiteye kayıt işlemleri nasıl yapılır?

ÖSYM’nin web sitesinden yapılan açıklamaya göre Elektronik kayıtlar ise 04 – 08 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır, denildi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı Sayısal Bilgiler;

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: