Kara bulutların altında geçen seneleriniz olmuştur belki. Kimselerin ulaşamayacağı derinlikleriniz vardır üstelik boğmaya başlamıştır bu derinlikler sizi. Derinlerde gömülü olanı inanın kimse çıkaramaz altın sarısı gün yüzüne. kara bulutların altında öylece kalırsınız işte…

İşte tam orada yalnızlığınızın kıymetini bilmez, kendi derinliklerinizde boğulursanız depresyon başlar. Farkında olmadan yalnızlığınızdan bulaşan bir hastalığınız var demektir bu. Bilmem kovalar mısınız üstüne düşer misiniz, ben kovaladım. Psikiyatrisin odasında ölmek istiyorum dedim evvela ölmek. Bedelini ödediğim sahte sevgilerin pençesinden kurtulmak istiyorum da diyebilirdim fakat dökülmedi dudaklarımdan.

İki kutu ilaçla evime döndüm. Bir süre kullandıktan sonra yazmış olduğum intihar mektubunu çıkardım yerinden saatlerce dalga geçtim kendimle. Beynim uyuyordu, vücudum uyuyordu. Ben bir çuval saman gibiyken epey bir zaman geçmiş, elime kalemi bile alamamıştım-ki bu hayatta en bağlılık duyduğum şeydir-

Leo beni bekliyordu. Ayak bileği prangalı kadın beni bekliyordu. Kim bilir sayfaların arasında ne kadar gözyaşları vardır. Sonra geride bıraktığım duygular geldi aklıma. Muhayyilemi özlüyordum, deliliklerimi özlüyordum. Fark ettim ki bir insan iç dünyası olmadan var olamıyormuş. Nasıl var olmak istiyorsam öyle var olacaktım.

Beş kutu ilaç çöpteydi. Geceleri ilaç saatlerinde vücudum titriyordu. Çenem arka dişlerimi parçalayacak bir kuvvette kasılıyor, ellerim daima titriyordu. Ama her şeyi geri istiyordum. Uyutulmaya değil biraz dinlenmeye kendime yeni fırsatlar vermeye ihtiyacım varmış.

İyiyim, aynıyım. İç dünyamda geçirdiğim bulantılar geri geldiler fakat kucakladım onları insanlığımla, var gücümle. Kabul ettim artık kendimi huysuzluğumla, kederli yanımla. Çok zorlandım, başım döndü tutundum, ellerim titredi göğsüme koydum ve devam ettim. Güç aldım kitaplardan, yazmaktan en çok da yalnızlığımdan, derinliklerimden. Kendinize çok iyi bakın sevgili okuyucular, sakın kaybetmeyin içinizdekileri, daima sarılacak bir şeyler vardır bu hayatta.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: