Site icon KÜNYE ONLİNE

Camila – Roman

Reklamlar

Roman, doğum gününde yetim kalan Camila’nın acı kaderini anlatıyor. Birisi kaderin darbelerine direnemez, biri mutluluğu bulmuş, kaybolur ve ne yapacağını bilemez. Ama bu Camila ile ilgili değil. Yorulmadan çalışır, ruhu güçlüdür, sevgiyi yüceltir ve zenginliğin ve kibirin başını döndürmesine izin vermez. Camila, saflık ve hassasiyetin özüdür. Romanı okuduktan sonra dünyada hala iman ve salih ameller olduğuna dair ümidiniz artacaktır. Çünkü Kamila gibi insanlarda saf duygular ve net niyetler sonsuza kadar yaşar.

BÖLÜM BİR

Bölüm 1

Kızın yüzü sütle yıkanmış gibi bembeyazdı, berrak bir gecede dolunay gibiydi. Üzerinde, kaşlarının altında, siyah gözleri parladı ve mor rengini narlardan ödünç alan dudaklar ateşle parladı. Ve tüm bunlar kalın, uzun örgülerle örülmüş koyu saçlarla çerçevelenmişti. İnce yapısı, esnek yapısı, tüm görünüşü Camila’yı gören herkesi büyüledi. Doğası gereği böylesine cömert bir güzelliğe sahip olan kız, başka bir şeyden mahrum kaldı – yetim büyüdü. Bu onun karakterine de yazım hataları getirdi. Camila utangaç ve basit fikirliydi, genellikle üzgün hissediyordu.

Yeğenini büyüten Aybarchin-apa’nın kendi çocuğu yoktu ve bu nedenle harcanmamış tüm anne sevgisini Kamila’ya çevirdi, ona kendi kızı gibi baktı ve onu korudu. Teyzesi sayesinde Camila, dürüst, terbiyeli ve kibar bir kız olarak büyüdü. İnsanların dediği gibi, hem görünüş hem de karakter olarak annesine çok benziyordu – Gulandombegim …

Anne ve babasını erken kaybeden Guland, kız kardeşi Aybarçın ile birlikte uzak akrabalar tarafından büyütüldü. Akıllı, zeki bir kızdı. Bu nedenle, bir yetişkin olarak üniversiteye gidebildim. Gulandom’un öğrenci olduğu günlerde, en mutlusu oydu. Ve eğer Maksud ile tanışmamış olsaydı, belki de kaderi farklı olabilirdi. Peki, ne yapabilirsin? Kader kaderdir…

Maksud, Guland’ın bir öğrencisiydi. Onu ilk gördüğünde kalbinin endişeyle çarptığını hissetti ve Maqsud’un büyülü bakışları altında kızın kolları ve bacakları onun iradesine itaat etmeyi reddetti. Ve adam ilk buluşmadan itibaren Guland’a aşık oldu. Nereye baksa, her yerde güzel bir kızın ateşli bakışlarını görüyor ve sevgilisinin iri, dipsiz gözlerinde boğuluyor gibiydi.

Uzun süre birbirlerine aşklarını sadece bakışlarıyla anlattılar. Ama aşk her geçen gün daha da alevlendi, ta ki gerçek neşe ve dayanılmaz acı getiren parlak bir alevle yanana kadar. Sonunda, öğrenci pamuk kampanyalarından biri sırasında Maksud karar verdi – aşkını ilan ederek ruhunu kıza döktü. Ve yürekten gelen itirafı Guland’ı yaktı, içinde uyuyan kadını uyandırdı. Ve burada, saha kampında aşklarının ilk gecesi geçti. Dünyada sevmekten ve sevilmekten daha büyük bir mutluluk var mı?!

* * *

Aşıklar, etrafta hiçbir şey fark etmeden, bunalmış duygularından sarhoş oldular. Ancak düğüne gelince, Maksud’un ailesi, şehirdeki zengin ve saygın insanlar, oğullarını basit bir kırsal arbakesh – bir taksicinin kızıyla evlenmeyi kabul etmediler.

Maksud’un anne babası sevdikleri kızı seçip düğün için hazırlanırken, Gulandom yıkım sürecindeydi. Kendini pervasız saflığı, aşkın büyüsüne yenik düştüğü için kınadı ve sık sık ağladı. Çocuktan kurtulmak için çok geçti. Onunla aynı odada yaşayan arkadaşları olan hemşehrileri tarafından güvence altına alındı. Ama bu dünyada çocuğuyla nasıl yalnız kalacağını hayal eden Guland, kendine yer bulamamıştı.

Maksud’un düğününden önceki gece, bir ambulans Guland’ı hastaneye götürdü. Çılgına dönmüştü ve hezeyanında sevgilisinin adını telaffuz etti: “Maksud-aka, Maksud-aka.” Doğum yapan kadın yüksek sesle inledi, annesini aradı ve acı gözyaşlarıyla ağladı.

Bebeğin ilk ağlaması duyulduğunda, sokakta şafak sökmüştü. Ama Guland için hiçbir şeyin önemi yoktu. Sabaha, canlılığı onu terk etti …

Araç çubuğuna atla