Dünya Değişim Akademisi’ndeki Değişim Uzmanlarına sorduk, Bencillik kabuğunu çok etkili bilgiler edindik bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

”Bencil isteklerin gerçekleştirilmesi sadece bencillik susamışlığını daha da artırır ve daha da fazla bencil istek ortaya çıkar. İşte onların gerçekleştirilmesi bencilliği desteklemek, gerçekleştirilmemesi ise bencilliği desteklememek demektir.

Aslında bencillik bir kurgu olduğu için onun desteklenmemesi ve özen gösterilmemesi çökmesine neden olur. Bencillik beslenmezse zayıflık, güzçsüzleşir ve bir gün ölür, yok olur.

Yeryüzünde hayatı boyunca herkes kurmaca olan bencilliği gerçek algılar. Yani kişi bencillikten gelen dürtüleri ve istekleri gerçek ihtiyaçları olarak görür. Neticede insan bencil istekleri gerçekleştirmek için kendisini paralar ve perişan olur.

İşte bütün bu çabalar bencilliği besler, güçlendirir, büyütür, katılaştırır ve şişirir. Bencillik güçlenince kişi de güçlü gibi görünür ama aslında içten içe çürümeye başlar. Yani güçlü bencillik insanı görünürde güçlü yapar ama aslında zayıflıktır. O yüzden bütün bencil kişiler içten bozulan, zayıf ve çürük insanlardır.

Bir insan para, güç, saygınlık, ün, iktidar vb. şeylere sahip olunca bencilliği büyür, katılaşır ve şişer. Becillik en uç noktaya kadar şişince kişinin ayakları yere basmaz, dengeleri bozulur, kişi kendini kaybeder, sağduyulu olamaz, bir süre sonra yere çakılır ve perişan olur.

Bencilliğin sonucu baş döndürücüdür ama sonucu yıkıcıdır. Bencil insanların tüm hayatı bencilliği beslemek ve desteklemek için çeşitli payandalar arayışında geçer. Sürekli beslenen bencillik büyüyerek bir canavara dönüşür ve eninde sonuna kişiyi yutar.”

One thought on “BENCİLLİK KABUĞU”

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: