Loading

20 AĞUSTOS CUMA.
Sabaha doğru 4.30 civarında Uranüs Boğa ♉ burcunda Retroya başlıyor.
6 ay uranüs retrosu devam edecek
Uranüs’ü kısaca tanıyalım. Uranüsün etrafında halkalar mevcuttur. Yüksek gökyüzü Tanrısı Aether ve Yeryüzü Tanrıçası Gaian’ın oğludur. Mitolojide geçen tanrılar ırkının ilki yani ilk tiranlarındandır. Kozmik güce sahiptir. Gökyüzünü yönetir. Havaya hüküm sürer, fırtınaları kontrol eder. Annesi Gaia’ya koca olmuştur. Ancak doğan garip çocuklarını yeryüzünün karnında saklamaya zorladığı için bu yükü taşımakta zorlanan Gaia’nın işbirliği ile oğlu Satürn tarafından hadım edilmiştir. Sıra dışı olaylar, sürprizleri büyük değişimi, ayaklanmayı, baş kaldırmayı ifade eder. Uranüs değişimi sembolize eder. Keşfinden sonra Fransız ihtilali ve toplumsal iktidar ayaklanmaları yaşanması anlamındadır. Aniden gelişen olayları, sürprizleri köklü değişimleri, evrimi anlatır. Kitleler için uyanışı, haykırışı, yeni akımları, reformu gösterir. Özgürlükçü, eşitlik, insan haklarına saygılı, hümanist, modern, teknolojik olayları ifade eder.
Kovanın da yöneticisidir.
Bir burcu 7 yılda, zodyağı 84 yılda dolaşır ;7 ayda bir 5,6 ay retrosu olur.
Sağlık :Tehlike ve ani olaylar
Mesleği : Astronomi, astroloji, havacı, pilot, uzay Bilimleri, elektrik, elektronik, bilgisayar, fotoğrafçı, kaşif, mucit.
Uranüs retrosunda dileğimiz doğal afetlerin olayların durması dileğimiz bu yönde ama kitlelerde uyanış ani şok olaylar, ayaklanmalar gibi bir çok konu olabilir.

Reklamlar

By Duru Goru

Astrolog-Yazar-Yaşam Koçu. Instagram Durugoru6

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: