Zihin çok önemli bir konu, zihin çok yönlü olduğu için bizi çok çabuk yanıltabiliyor. Tam anlamıyla zihin nedir? Bu soruyu Dünya Değişim Akademisi’ndeki Değişim Uzmanına sorduk, etkileyici bilgiler edindik bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

”İnsan zihni, açıklması en zor olgudur. Hiç kimse zihnini tamamen anlayamaz. Yalnızca gelişimin zirvesine ulaşmış bige, zihnin tüm yapısını kavrayabilir. Ama bundan önce insan, zihninin en büyük serveti olduğunu anlamalıdır.

Bu anlayış, insanı gizemli sırlarına götüren yolun başlangıcıdır. ” Zihin” denilen alet son derece güçlü, kudretli ve kuvvetlidir. O yüzden zihin çok yapıcı da olabilir, son derece yıkıcı da. Zihin ile bilinç muazzam bir uyum içinde faaliyet gösterir.

Bir insan bilinçli olduğunda da bilinçsiz olduğunda da zihin çalışmaya devam eder. Zihinsel alandaki düşünceler sürekli etkileşim hâlindedir. Zihin ve ürettiği düşünceler insanlığı bugünkü konumuna getirmiştir.

Zihin olgusunun tarifi güçtür. O yüzden bugüne kadar kimse ”zihin” fenomenini başarılı bir biçimde tarif edememiştir. Aslında zihin biyo – elektriksel bir enerji alanıdır. Zihin bütünsel enerji alanı olduğu için küreseldir yani bedeni saran bir küre şeklindedir.

Zihin beyne nüfuz etmekte yani beyinde bulunmakta ve beynin aktivitesini desteklemektedir. Zihin bir enerji alanı olduğu için birçok insan bir araya geldiğinde kolektif zihin alanı oluşturmaktadır.

Bu açıdan bireysel zihin ve evrensel zihin alanları söz konusurdur. Bireysel zihinler, evrensel zihinden beslenerek tolumsal zihin alanını oluşturmaktadır. O yüzden evrendeki her şey, herkesin zihnine yansımakta ve toplumu etkilemektedir.
Zihin bir enerji alanıdır ve bu enerji alanında zihinsel aktiviteler gerçekleşmektedir. Yani genelde zihin ve zihinsel içerik söz konusudur. Peki, ” zihin” denilen makinede öfke düğmesine basan şey nedir?

Duygusal enerji alanıdır. Bu enerji alanı zihinsel enerji alanından daha da süptildir. İşte duygusal enerji zihni öfkeyle enfekte etmektedir. Fakat her şey zihinle başlar ve zihinle biter.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: