Loading08-15 Temmuz 2021 tarihleri arasında 70 yazar-şair ve ressam ”Sanat Sokak’ta” adı altında ”Denizciler Caddesi, Çanakkale Sokak Ulus-Ankara” adresinde olacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.************************************************************************************************************************************************************************************09 Temmuz 2021 Cuma günü, 20.30-21.30 saatleri arasında Alaçatı Kitabevi-Yenimecidiye Mahallesi, Kemalpaşa Caddesi Alaçatı (Çeşme-İzmir) adresinde Öğretmen ve Yazar Nurdan Aladağ ”Çanta’nın Gizemi isimli kitabını okuyucuları için imzalayacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


************************************************************************************************************************************************************************************


14 Temmuz 2021 Çarşamba günü, saat.14.00-18.00 arasında;Denizciler Caddesi, Çanakkale Sokak Ulus-Ankara adresinde ”Sanat Sokak”ta adı altında açılacak olan ”Sanat Etkinlikleri” kapsamında Yazar İbrahim Eryiğit okuyucuları ile bir arada olacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.  


************************************************************************************************************************************************************************************


EPHEMERA ÖYKÜ-DENEME-ŞİİR YARIŞMASI BİRİNCİLERİNE 50.00 LİRALIK HEDİYE ÇEKİ TAKDİM EDİLECEK. (SON BAŞVURU TARİHİ.20 AĞUSTOS 2021 CUMA)…


EPHEMERA ÖYKÜ-DENEME-ŞİİR YARIŞMASI’NA KATILMA ŞARTLARI;

-Yarışmaya, isteyen herkes katılabilir.

-Yarışma öykü, deneme ve şiir kategorilerinde olacaktır ve konular serbesttir.

-Konu, kişiye bağlıdır. Herhangi bir konu belirleyerek, siz değerli yazarlarımızı kısıtlamamaktayız.

-Kelime sınırı (deneme ve öykü kategorilerinde), minimum 500 kelimedir. Şiir kategorisinde, herhangi bir kelime sınırı bulunmamaktadır.

-Eserler, ephemerartt@gmail.com adresine gönderilecektir.

-Son eser gönderme tarihi, 20 Ağustos 2021’dir.

-Yazım kurallarına dikkat edilmeli, 12 punto Times New Roman ile yazılmalıdır.

-Gönderilen belgenin sağ alt kısmında “AD-SOYAD-İLETİŞİM BİLGİLERİ (Telefon numarası ve e posta adresi)” KESİNLİKLE BULUNMASI GEREKİR.

-Belgenin adı “AD-SOYAD-TÜR” şeklinde düzenlenmelidir.

-Yarışma sonunda üç kategorinin de birincilerine 50 TL değerinde D&R hediye çeki teslim edilecektir.

-Yarışmaya katılanlara dijital ortam üzerinden bir teşekkür-katılım belgesi teslim edilecektir.

-Başarılı eserler, yazarları ile görüşülüp Ephemera’nın ilk çıkacak e-dergisinde yer alacaktır.

-Bütün değerli eserlerinizi okumak için sabırsızlanmaktayız.


*******************************************************************************************

*******************************************************************************************


DEDEKTİF DERGİ ZEHİRLİ KALEM ÖYKÜ YARIŞMASI DÜZENLEDİ.(SON BAŞVURU TARİHİ.01 EYLÜL 2021 ÇARŞAMBA…


DEDEKTİF DERGİ ZEHİRLİ KALEM ÖYKÜ ÖDÜLÜ’NE KATILMA ŞARTLARI;

-Konu serbesttir, ancak öyküler polisiye türünde olmak zorundadır. -Gizem ve suç unsurlarını içermeli ve mutlaka mantıklı bir sonuca bağlanmalıdır, bu özellikleri taşıyan noire ve gerilim tarzında yazılmış öykülerle de ödüle başvurulabilir.

-Öyküler daha önce hiçbir yerde (basılı veya dijital olarak) yayınlanmamış, herhangi bir yarışmaya katılmamış ve ödül almamış olmalıdır.

-Öykülerin uzunluğu, 5.000 kelimeyi geçmemelidir.

-Öyküler özenli bir Türkçe ile yazılmalı, imla kurallarına azami derecede dikkat edilmelidir.

-Türkiye içinde ya da dışında yaşayan ve 18 yaşını tamamlamış herkes, Türkçe yazmak koşuluyla bu ödüle başvurabilir.

-Öyküler A4 sayfasına, Times New Roman yazı karakteri ile 1,5 satır aralığında yazılmalı ve word dosyası olarak elektronik postayla zehirlibirkalem@gmail.com adresine gönderilmelidir. Başvurular, sadece elektronik postayla yapılacaktır.

-Katılımcı, ayrıca 300 kelimeyi geçmeyen özyaşam öyküsünü-gerçek adını ve adresini ayrı bir word dosyası halinde elektronik postaya ekleyerek göndermelidir.

-Başvurularda, rumuz kullanılacaktır. Rümuz, öykü dosyasının sol üst köşesine yazılacak. Dosyanın hiçbir yerinde, yazarın adı yer almayacaktır.

-Öyküler, ön seçici kurul tarafından değerlendirildikten sonra finale kalanlar 21 Eylül 2021 tarihinde seçici kurul üyelerine teslim edilecektir.

-Sonuçlar, 15 Aralık 2021’de Dedektif Dergi’de ve sosyal medyada açıklanacaktır.

-Ödül, seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları dışında kalan ve 18 yaşını tamamlamış herkese açıktır. Ödül yönetmeliğine uygun olmayan ve belirtilen tarihten sonra teslim edilen başvurular, değerlendirmeye alınmayacaktır.

-Ödüle sadece bir öykü ile başvurulacak, dereceye girsin ya da girmesin hiçbir eser iade edilmeyecektir.

-Ödüle gönderilen öykülerin, hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin, öykünün telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda sorumluluk öykü sahibinindir.

-Başvuru sahibi, öyküsünün finale kalması halinde eser üzerindeki basılı ve dijital tüm kullanım haklarını bedelsiz olarak Dedektif Dergi’ye devrettiğini kabul etmiş demektir.

-Bu koşulların yanı sıra, finale kalan öykülerin yazarları, eserlerinin Dedektif Dergi’de yayınlanmasını-bir kitap halinde basılarak çoğaltılmasını ve satış amacıyla dağıtılmasını da peşinen kabul etmiş sayılırlar.************************************************************************************************************************************************************************************
İZMİR BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ 100.YIL MARŞI ŞİİR VE BESTE YARIŞMASI DÜZENLEDİ, YARIŞMACILARA TOPLAM 300.000 LİRALIK PARA ÖDÜLÜ DAĞITILACAK. (SON BAŞVURU TARİHİ.01 EKİM 2021 CUMA)…1


100.YIL MARŞI ŞİİR YARIŞMASI;

-Yarışma, tüm şairlere açıktır.

-Yarışmacılar, sadece bir (1) eser ile katılabilir.

-Yarışmaya, bireysel ya da ekip olarak katılım mümkündür. Ekip katılımları durumunda, İdare ile ilişkilerin yürütülmesiyle sınırlı olmak üzere bir kişinin ekip başı olarak kapalı kimlik zarfında belirtilmesi gerekmektedir.

-Eserlerin genel norm veya mevzuata uygunluğundan ve her türlü telifinden, eser sahibi sorumludur. İdarenin telifle ilgili herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalması durumunda, kayıtsız şartsız nakden ve defaten o eserle yarışmaya katılan yarışmacı ya da yarışmacılara rücu eder.

-Şiirlerin, idare tarafından ticari olmayan eğitim-tanıtım-kültür ve sanat faaliyetlerinde izleyiciye gösterilmesi yarışmacılar tarafından kabul edilmiş sayılacaktır.

-Şiir yarışmasında, bestelenmeye hak kazanan eserlerin seslendirme hakkı ile tüm mekanik ve dijital yapım hakları İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait olacaktır.

-Ödül kazanan şiirlerin, herhangi mecrada paylaşılması sırasında şiir isminin yanı sıra aldığı ödül mutlaka belirtilecektir.


YARIŞMACILAR AŞAĞIDAKİ ŞARTLARA UYMAK ZORUNDADIR;

-Seçici kurul üyeleri, raportörleri belirleyenler ve atayanlar arasında olanlar yarışmaya katılamazlar.

-Seçici kurul üyeleri (danışman, asli, yedek) ve raportörlerle bunların 1.dereceden akrabaları-resmi ortakları-yardımcıları ve çalışanları arasında olanlar, yarışmaya katılamazlar.

-Yarışmayı açan İdarede, yarışmayla ilgili her türlü işlemleri hazırlayan-yürüten-sonuçlandıran ve onaylamakla görevli kişiler yarışmaya katılamazlar.

-Yarışmayı açan İdare adına hareket eden danışmanlarla bunların 1. dereceden akrabaları-resmi ortakları-yardımcıları ve çalışanları yarışmaya katılamazlar.

-Bu koşullara uymayanlar, yarışmaya katılmış olsalar dahi şiirleri yarışmaya katılmamış sayılır.

-Şiirler Cumhuriyetimizin 100. yılına ithafen yazılmış olmalı, hukuka- insan onuruna aykırı olmamalı-siyasi içerik taşımamalı-ulusal birliği ve ülke bütünlüğünü bozucu-moral yıkıcı ve sanat değerinden yoksun olmamalıdır.

-Şiirler, Türkçe dil kurallarına uygun biçimde yazılmalıdır.

-Yarışmaya katılacak şiirlerin hece ölçüsü kısıtlaması olmamakla birlikte, yedi (7) heceli mısralar şeklinde düzenlenerek yazılması tavsiye edilir.

-Şiirler, herhangi bir yarışmaya katılmamış-herhangi bir mecrada yayınlanmamış-alenileşmemiş ve hiçbir yarışmanın finalinde yer almamış olmalıdır. İnternette yapılan taramalarda, herhangi bir mecrada yayınlandığı veya yarışmalarda kullanıldığı tespit edilen eser diskalifiye edilir.

-Başvuru belgeleri en geç 01 Ekim 2021 günü, saat 17.00’ye kadar Yarışma Raportörlüğü adresine iletilmelidir. Postadaki gecikmeler, dikkate alınmayacaktır ve eksik başvurular değerlendirilmeyecektir.


100.YIL BESTE YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI;

-Yarışma, T.C. vatandaşı ve 18 yaş üzeri olan herkesin katılımına açıktır.

-Yarışmacılar, sadece bir (1) eser ile katılabilir.

-Yarışma, tüm bestecilere açıktır.

-Yarışmaya, bireysel ya da ekip olarak katılım mümkündür. Ekip katılımları durumunda, İdare ile ilişkilerin yürütülmesiyle sınırlı olmak üzere bir kişinin ekip başı olarak kapalı kimlik zarfında belirtilmesi gerekmektedir.

-Eserlerin genel norm veya mevzuata uygunluğundan ve her türlü telifinden, eser sahibi sorumludur. İdarenin telifle ilgili herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalması durumunda, kayıtsız şartsız nakden ve defaten o eserle yarışmaya katılan yarışmacı ya da yarışmacılara rücu eder.

-Eserlerin, idare tarafından ticari olmayan eğitim-tanıtım-kültür ve sanat faaliyetlerinde izleyiciye gösterilmesi yarışmacılar tarafından kabul edilmiş sayılacaktır.

-Beste yarışmasında finale kalan eserlerin, seslendirme hakkı ile tüm mekanik ve dijital yapım hakları İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait olacaktır.

-Ödül kazanan eserlerin herhangi bir orkestrada seslendirilmesi sırasında, programda eser isminin yanı sıra aldığı ödül mutlaka belirtilecektir.


YARIŞMACILAR AŞAĞIDAKİ ŞARTLARA UYMAK ZORUNDADIR;

-Seçici kurul üyeleri, raportörleri belirleyenler ve atayanlar arasında olanlar yarışmaya katılamazlar.

-Seçici kurul üyeleri (Danışman-asli-yedek) ve raportörlerle bunların 1.dereceden akrabaları-resmi ortakları-yardımcıları ve çalışanları arasında olanlar, yarışmaya katılamazlar.

-Yarışmayı açan İdarede, yarışmayla ilgili her türlü işlemleri hazırlayan-yürüten-sonuçlandıran ve onaylamakla görevli kişiler yarışmaya katılamazlar.

-Yarışmayı açan İdare adına hareket eden danışmanlarla bunların 1. dereceden akrabaları-resmi ortakları-yardımcıları ve çalışanları yarışmaya katılamazlar.

-Bu koşullara uymayanlar, yarışmaya katılmış olsalar dahi besteleri yarışmaya katılmamış sayılır.

-Yarışmaya gönderilen eserler, marş formunda-piyano eşlikli olarak tek sesli ya da çok sesli koro için bestelenmiş-söz ve müzik arasındaki uyum sağlanmış olacaktır.

-Eserlerin sözleri (Bestelenmiş şiir), “Şiirlerde Aranacak Şartlar (madde 7.)” başlığı altında belirtilenleri sağlamalıdır.

-Eserlerin süresi en az 1, en fazla 4 dakika olmalıdır.

-Yarışmaya katılacak bestelerin, tercihen bütünüyle bir dokuzlu aralığı aşmayacak ses alanı içinde kalarak diyatonik yapıda-müzik eğitimi olmayan büyük toplulukların da kolayca öğrenebilecekleri ve söyleyebilecekleri-kulakta kalıcı nitelikte olmaları tavsiye edilir.

-Yabancı dillerde bestelenmiş müzik eserlerine söz yazılarak hazırlanan ve popüler müzikle bağdaşan eserlere benzer kopya, uyarlama türü eserler yarışma amaçlarına aykırı sayılır.

-Besteciler, bu şartname hükümlerine göre şairlerini (Söz yazarları)-aranjörlerini ve emeği geçebilecek diğer sanatçıları belirlemekte yetkili ve özgürdürler.

-Başvuru belgeleri en geç 01 Eylül 2021 günü, saat 17.00’ye kadar Yarışma Raportörlüğü adresine iletilmelidir. Postadaki gecikmeler, dikkate alınmayacaktır ve eksik başvurular değerlendirilmeyecektir.


ŞİİR YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;

Şiirleri bestelenmeye değer görülen 5 finalist şairin her biri için, on bin (10.000) TL mansiyon ödülü verilecektir


BESTE YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;

-Yarışmada, 1 Başarı Ödülü (Birincilik) ve 9 Mansiyon Ödülü olmak üzere 10 adet ödül dağıtılacaktır.

-Birinci seçilen eserin ödülü, bestecisi ve şairi için ayrı ayrı yüz bin (100.000) TL olmak üzere toplamda iki yüz bin (200.000) TL olacaktır. Şiir yarışması finaline kalan beş şiirden birinin şairi, beste yarışmasında birinci olursa alacağı ödül doksan bin (90.000) TL olacaktır

-Her bir mansiyon ödülü ise eser sahibi besteci ve şair arasında eşit olarak paylaştırılacak şekilde, toplam on bin (10.000) TL olarak belirlenmiştir.


ESERLERİN TESLİM ADRESİ;

İzmir Büyükşehir Belediyesi

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Şube Müdürlüğü

Mehmet Ali Akman Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No.1087 Güzelyalı-Konak-İzmir

Tel.0-232-2933804

Faks.0-232-293383


************************************************************************************************************************************************************************************


Dr.Oğuz Paköz

Alkış Dergisi

P.K. 42

veya

Hükümet Bulvarı, Mert İşhanı, No.24, K.7, D.2

0-344-2250035

46100 Kahramanmaraş

veya

İsmetpaşa Mahallesi, Azerbaycan Bulvarı, No.17/2

Dulkadiroğlu-Kahramanmaraş

0-532-2631316

alkisdergisi@yahoo.com


*************************************************************************************************************************************************************************************


Aylık baskılı kültür sanat ve edebiyat dergisiyiz, ürün göndermek için aşağıdaki e posta adresini kullanabilirsiniz.
0-507-8871791
akalemlerdergisi@gmail.com
http://www.akalemler.com/**************************************************************************************************************************************************************************************


https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6811364295935328257/


********************************************************************************************************************************************************************************************


https://scontent.fadb3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/202662513_115467560765080_1720357171030059137_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=09cbfe&_nc_ohc=06oDVYue5-gAX9puERg&_nc_ht=scontent.fadb3-2.fna&oh=00dcb56ee53b506b93bcafaf893d9c1a&oe=60DF8DFF


********************************************************************************************************************************************************************************************


http://www.haydidergi.com/


**************************************************************************************************************************************************************************************


DÜNYA ÇAPINDA 1 SANATÇI OLMAK İSTİYORSANIZ BU SİTEYE ÜYE OLUN, ESERLERİNİZİ BURADA SERGİLEYİN-ÇOK PARA KAZANIN VE ÇEVRENİZİ GENİŞLETİN;

https://www.artmajeur.com/


**************************************************************************************************************************************************

Elimde Aydın Efesi-Bizim Külliye ve Genç Yürekler Dergisi var, dergilere yazı-öykü-şiir gönderen 1 yazarımıza bunları ücretsiz olarak ileteceğim. İlgilenenler, mesaj kutusuna adres ve telefon numarasını bırakabilir.

************************************************************************


Zafer ÖZPOLAT
Gazete Hamburg
İmtiyaz Sahibi (Herausgeber) ve Genel Yayın Yönetmeni (Chefredakteur)
Rothesood str 6 20459 Hamburg-Deutschland
Tel.+(49)15730445346
zaferozpolat@gmx.de
info@gazetehamburg.com
https://gazetehamburg.com

*************************************************************************************************************************************

Yazar Yayınları

Sümer 1.Sokak, No.11/5

Kızılay-Ankara

Tel.0-312-2320571-72 veya 0-312-2320571-17 yazar@yazaryayinlari.com

http://www.yazaryayinlari.com


*******************************************************************************


https://scontent.fadb3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/211508163_10159230112654231_410192524735870618_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=5b7eaf&_nc_ohc=WsPWICdluDIAX_q8NVE&_nc_ht=scontent.fadb3-2.fna&oh=bd25b59dd5ab4efca06ad6dec14f26e0&oe=60E79016


*******************************************************************************

Merhabalar,


“ben de yazıyorum, diyenler yazdı; biz siziz…”


Türkiye’de ve dünyada çok okunan ve takip edilen edebiyat, eğitim, kültür-sanat ve düşünce internet haber sitesi

http://kunyeonline.com web sitemizde yayınlanan her gönderi facebook, twitter, tumblr ve linkedln hesaplarımızda yayınlanır.


Yayınlanacak metni kunyeonline@gmail.com adresimize mail gönderebilir ya da üye olarak sizler yayınlayabilirsiniz.


Şiir, Öykü, Deneme, Tefrika…

Edebiyat, Felsefe, Psikoloji…

Ekonomi, Muhasebe, Maliye…

Etkinlik, Duyuru, Haber…


Ve öneri yazılarınız ile…


Web Sitemiz: http://kunyeonline.com


Web Sitemize Kayıt : https://kunyeonline.com/kayit-ol-register/


Web Sitemize Abone Olunuz: https://kunyeonline.com/anasayfa


ÖNEMLİ KURAL:

1-Kişi hak ve hürriyetlerine saygılı dinî, siyasî ve her ne sebeple olursa olsun hakaret içermeyen her türlü yazı yayınlayabilirsiniz.


2-Yazmak, yayınlamak, abone olmak, okumak, yorum yapmak, beğeni ve kaynak belirtilerek paylaşmak, ÜCRETSİZDİR.


HASAN AKBAL

+90 545 679 64 73

KÜNYE ONLİNE 

kunyeonline@gmail.com


********************************************************************************************


Kerim Bey, merhaba. Edebiyat duyurularınızı, dikkatle takip ediyorum. Popülizm ve reklam sektörünün
hegemonyasına karşı, yönteminiz takdire şayan. Yeni bir heyecanımı, sizinle paylaşmak isterim. YOL
DİVANI adlı ilk şiir kitabım, Haziran 2021’de Klaros Yayınları’ndan çıktı. Kitabın adı YOL DİVANI olunca,
yolumdan biraz bahsetmemde fayda var. Uzun yıllar, edebiyat ortamının içindeyim. İkinci Edebiyat
Dergisi’nin, yayın kurulunda bulundum. Bağlaç Kültür Sanat Edebiyat Dergisi’nin, genel yayın
yönetmenliğini yaptım. Çeşitli dergilerde röportaj-şiir-deneme-öykü türlerinin yanı sıra sinema-tiyatro-kitap tanıtımlarım yer aldı. Edebiyat ve şiir uzun ve hiç bitmeyen bir yolculuk ve ben bu yolun
tam olarak neresindeyim bilmiyorum ama önemli olan aslı şey, yolda okurla buluşmak.
bir küçük su birikintisi görsek
d u r u r u z
yemiş görsek
d u r u r u z
çarkına tükürdüğümüz dünya
avucumuzda ne kadar zavallı
sabır ve çakmak taşı
leylek yuvası ve tütün kardeşliği
kaplumbağalarda bilgeliğin huzuru
ve
bir korkuluğun huzuru olsa içimizde
yaprak gülümsemeli.
Ozan Uyumlu 
ozan4477@gmail.com


*******************************************************************************************

*******************************************************************************************


http://www.akalemler.com/?pnum=5&pt=YAYINCILIK+


********************************************************************************************

*******************************************************************************************

KİTAPÇI KIZ VE SEVGİLİSİ…

Kabil’de kitap satan bir kız sevgilisinin geldiğini gördü, bu sırada babası da yanında oturuyordu.

Kız sevgilisine, “Alman yazar Yorg Daniel’in “Baban evde mi ? ” kitabını almaya geldin galiba ?”

-Arkadaşı, “Hayır, ben İngiliz yazar Tomas Munis’in “Seni nerde görebilirim ? ” kitabını almaya gelmiştim.”

-Kiz; “o kitap yok ama ABD’li yazar, Patrice Olfer in “Elma Ağaçlarının Altında ” isimli kitabını önerebilirim.”

-Arkadaşı; “Çok güzel! Belçika’lı yazar Jean Barner in “5 Dakika Sonra Ararım ” kitabını yarın getirebilir misin?”

-Kız; “Memnuniyetle, ayrıca Fransız yazar Mishel Daniel’in “Asla Yalnız Bırakmam ” kitabını da öneririm.”

Bu konuşmadan sonra babası, “Bunca kitap, çok değil mi? Bunların hepsini okuyor mu?”

-Kız;”Evet baba, o çok zeki bir çocuk. Hepsini, okur. Okuduğunu ve dediğini de unutmaz, eli de çok açıktır. Kitap için, yapmayacağı fedakarlık yoktur.”

-Benim çok güzel ve sevimli kızım, öyleyse ona Hollandalı yazar Frank Martinis’in “Ben Geri Zekalı Değilim ” kitabını da öner. Onu da okusun, ayrıca sen de oku…**************************************************************************************************************************************************************

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d