Program Tanımı

Bu ders ile dijital dönüşüm kavramı tartışılıp, özde dijital bir dünyada markalara ve yöneticilere düşen sorumluluklar ve gereklilikler ortaya konulacaktır. Dijital dönemin pazarlama alanındaki uygulamalarının başında gelen sosyal medyanın kurumlar açısından nasıl konumlandırılması gerektiği ele alınırken, sektörün önde gelen üç uzman ismi Dr. Erdem Aksakal, Hakan Akben ve Oğuzhan Saruhan teorik bilgilerini Marka Okulu’nun konseptine uygun olarak vaka analizi ve uygulamalı anlatımları ile aktaracaklardır.

Dersin Amacı

 • Dijitalleşme kavramını anlamak, altında yatan teorik ve pratik donanıma hakim olmak.
 • Pazarlama ile dijitalin hangi ölçüde bağdaştığına, sosyal medyanın bu bağlamda nerede olduğuna hakim olmak. Sosyal medya ve algoritmaların ilişkisini ve önemini anlamlandırabilmek.
 • Sosyal medyada benlik, kimlik ve markalaşmanın organik bağını açığa çıkarmak ve doğru içeriğin servis edilmesini sağlayabilmek.
 • Dijital liderlik ve yöneticilerin etkili bir dijital varlığa sahip olmalarının kuruma etkisinin farkındalığını artırmak.
 • Sosyal medyada kriz yönetiminin kurumsal hayatın bir parçası olduğunu ve yönetilmesi için hangi donanımlara ihtiyaç duyulduğunu anlayabilmek.
 • Dijialde ve sosyal medyada, marka ve influencer işbirliklerinin inceliklerini gözlemleyebilmek.

Dersin Öğrenim Çıktıları

Bu dersi başarıyla tamamlayan öğrenciler…

 • Dijital pazarlama terminolojisine hakimdir.
 • Dijital dünyadaki yenilikleri hızla kavrayabilme yetisine ve öngörüsüne sahiptir.
 • Sosyal medyanın tüketici davranışını ve marka algısını etkileme alanındaki potansiyelinin farkındadır.
 • Sosyal medyada oluşabilecek her türlü krizi yönetebilme kabiliyetine sahiptir.
 • Markası yada temsil ettiği marka için ihtiyaç halinde doğru işbilikleri sağlayabilir.

Dersin Yapısı Nasıldır ve Kimler İçin Uygundur?

Derste tartışılacak kavramların sindirilebilmesi için öğrencilerin dijital dünyaya açık bir yaklaşım, güncel kaynakları takip etme eğilimi ve bazı temel kaynakları ders akışına paralel biçimde takip etmeleri gereklidir. Vaka incelemeleri, videolar ve bazı konuk konuşmacılar derste tartışılan fikirlerin gerçek uygulamalarla ilişkilendirilmesini sağlayacaktır. Bu sebeple ders temel pazarlama ve dijital mecra terminolojisine hakim öğrencilerin katılımına uygundur.

Tüm derslere  %80 devam neticesinde katılım belgesi verilmektedir. Dersler canlı ve interaktif şekilde gerçekleştirilmektedir. Her ders 60 dakikalık iki oturum ve oturumlar arası 15 dakika mola ile ilerler.

Vaka Çalışmaları

Programın son haftasında Marka ve Influencer işbilikleri ele alınacaktır. Oturum Türkiye’nin en çok takip edilen ve önde gelen markaları ile işbirlikleri olan influencerları Merve Özkaynak, Meryem Can ve Uras Benlioğlu’nun katılımı ve CratiorStation Kurucu Menajeri Cem Özkaynak moderatörlüğünde gerçekleşecek ve işbirliklerinin incelikleri ve yaşanmış vakalar üzerinden incelemeler yapılacaktır.

DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN VE KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: