Gerçek zenginliğin ne olduğunu bilmeden, herkes zenginlik peşindedir. İnsanların banka hesapları yükselirken, maneviyat ve farkındalık durumları inişe geçiyor. Orijinal Yoga Sistemi sayesinde insan iç dünyasını keşfeder ve sessizliğin içinde içindeki gerçek zenginliği yakalarsa gerçek zenginliğin, değişim zenginliği olduğunu anlayacaktır. Bu durum en iyi anlatan kitap Akif Manaf Hocamızın Değişim Nedir Ve Nasıl Gerçekleşir? Eseridir.

“Toplumda herkes zenginlik peşindedir fakat gerçek zenginlik değişimdir. Toplumda zenginler ve fakirler var. Günümüzün gidişatına göre zenginler gitgide daha da zenginleşme fakirler ise daha da fakirleşmekte.

Sonuç olarak fakir ve çaresiz insanlar geçinmek için suç işlemeye başlar, Fakirler de zenginler gibi yaşamak ister ama bunu yapamayınca zenginlerden çalmaya başlar. Zenginden çalan fakir yakalanınca cezalandırılır fakat zengin asla cezalandırılmaz.

Oysa işlenen suçun baş zanlısı zengin olanları daha da fakirleştiriyor ama fakir çaresizlikten çalınca cezalandırılıyor ve buna da adalet deniyor.

Aslında işlenen suçtan hem zengin hem de fakir sorumludur. Eğer zengin bu kadar açgözlü olmasaydı ve insanları acımasızca fakirleştirmeseydi suç da olmazdı. Gerçek şu ki zenginin suçu daha derin, çünkü insanların fakirleşmesinden o sorumludur.

İşte toplumda suç oranının günbegün artmasının nedeni, zenginliğin açgözlülüğü ve fakirlerin çaresizliğidir. Bunun karşısına yalnızca gerçek değişim geçebilir. Yalnızca gerçek değişim sayesinde zenginler açgözlülükten vazgeçebilir ve fakirler çaresizlikten kurtulabilir.

Bir değişimci toplumda yaşar fakat toplumda mücadele etmez, çünkü toplumla mücadele edenlerin sonu toplumdan kaçıştır. Değişim taraftarı toplumda kalarak toplumsal değişim için barışçıl bir şekilde çabalar.”

HERKESİN DEĞİŞİM ZENGİNLİĞİNİ YAŞAMASI DİLEGİMLE…

www.dunyadegisimakademisi.com

Reklamlar
2 thoughts on “DEĞİŞİM ZENGİNLİĞİ”
  1. Çok pardon, çok afedersiniz elinize emeğinize sağlık yerine yazık diye yazılmış nasıl böyle yanlış yazdım yeni farkettim kusura bakmayın çok mahçup hissettim kendimi😔😞

  2. Elinize emeğinize yazık bu güzel yazı için teşekkürler bende sevdiğim bir mesajı paylaşmak istedim”çocuklarınıza zengin olmayı değil mutlu olmayı öğretin böylece sahip oldukları şeylerin fiyatını değil kıymetini bilirler. 😊

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: