Loading


1983 yılında Siirt’in Kurtalan ilçesinde doğdu. Çocukluğunun ilk yıllarını Mersin’de geçirdikten sonra babasının tayini nedeni ile Diyarbakır’da altı yıl kalarak ilkokulu tamamladı. İlkokul bittiğinde Mersin’e geri döndü. Ortaokul ve lise eğitimini Mersin’de tamamladı. Üniversiteyi Çukurova Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nde okudu. Öğretmenliğe 2005-2006 eğitim öğretim yılında başlayan İnci Yılmaz Şimşek, Mersin, Aksaray ve Adıyaman illerinde görev yaptıktan sonra Kırklareli’de görevine devam etmektedir.
Edebiyata olan düşkünlüğü nedeni ile öğretmenliğe devam ederken; Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uzaktan Eğitim Anabilim Dalı, Uzaktan Öğretim Programında yüksek lisansını yaptı. Amerika’daki İllinois Üniversitesi’nde 2014-2015 ve 2016 yıllarında çevrimiçi programlarda uzaktan eğitim, dezavantajlı öğrenciler, teknoloji kullanımı, eğitimde cinsiyet eşitliği ve günümüz eğitim sorunları üzerine seminerler verdi. Aynı üniversitenin mezunlar programı dâhilinde belli periyodlarla çevrimiçi sohbetlere katılmakta, seminerler vermektedir. Uzaktan eğitim sistemleri, eğitim eşitsizlikleri dışında mülteciler ve kadının toplumdaki yeri konulu çalışmalar yapmakta, Amerika’daki Illinois Üniversitesi organizatörlüğünde Avrupa, Afrika ve Asya’daki farklı ülkelerle ve İskandinav ülkelerinin önde gelen üniversitelerinin öğretim görevlileri ile birlikte çevrimiçi seminerlere katılmaktadır. Evli ve iki çocuk annesi olan İnci Yılmaz Şimşek; ‘Hükümsüz Kimlikler’, ‘Ölümüne Aşk’, ‘Öğretmenler için Yaratıcı Yazarlık El Kitabı’, ‘Şen Yuva’ kitaplarının yazarıdır.

İnci Yılmaz Şimşek

Eğitimci-Yazar


Hükümsüz Kimlikler, Ölümüne Aşk, Öğretmenler için Yaratıcı Yazarlık El Kitabı ve Şen Yuva yazarı.

Reklamlar

By inadinakivircik

Hükümsüz Kimlikler, Ölümüne Aşk ve Öğretmenler için Yaratıcı Yazarlık El Kitabı, Şen Yuva, Kayıtsız Kimlikler ve Uzay'ın Kayıp Gezegeni adlı kitapların yazarı

Bir Cevap Yazın

%d