Loading

Ergün 17 yaşında genç bir lise öğrencisidir. Esnaf emeklisi babası ve annesi ile beraber yaşamaktadır. Bir gün televizyonda kendi yaşında bir gencin haksız yere öldürüldüğünü, katillerinin bir türlü bulunamadığını öğrenir. İçinden ; ”Keşke sıra dışı yeteneklerim olsa da bu çocuğun katillerini bulsam, polise ihbar etsem.Ne iyi olurdu ” diye düşünür. O gece rüyasında o gencin katillerini ve saklandıkları yeri görür. Uyanınca o yeri polise sahte bir isimle ihbar eder ve katilleri yakalattırır.

Bir hafta sonra bir komşusu evlerine ziyarete gelir ve otuz yıl önce köylerinde altı yaşında bir çocuğun kaybolduğunu, hala bulunamadığını anlatır. Komşusu bu olayı anlatırken Ergün hayale dalar ve otuz yıl öncesine gider. Hayalinde komşusunun anlattığı görür. Komşusunun anlattığı çocuk yalnız başına oynarken bir yabancının arkasından gitmiş, yolda da kötü niyetli bir kişi tarafından kaçırılmış ve bir zengine para karşılığı satılmıştır. Ergün bu olayı da aynı şekilde gizli olarak sahte bir kimlikle polise ihbar eder ve bu olayı da aydınlatır.

Ergün bu şekilde ; kazandığı manevi bir yetenek ile aydınlığa kavuşamayan olayları kendini gizleyerek aydınlığa kavuşturur.                                            Abdullah CENGİZ

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: