Künye online olarak yazılarımıza görseller ekliyoruz. Bir çok arkadaşım yazılarına görsel eklemekte zorlanıyorlar. Bu yazım biraz da olsa yardımcı olacaktır, umarım…

WordPress uygulamasını kullanıyoruz. Bu uygulama aracılığı ile ücretsiz fotoğrafları telefonunuza indirebilir, paylaşım yapabiliriz.

Wordprese’e nasıl ücretsiz fotoğraf ekleyebiliriz?

Yazımızı eklendikten sonra öne çıkan görsellere ya da yazı içeriğine görselleri ekleme yapacak olursak yazı ayarları kısmından öne çıkan görsellere tıklıyoruz.

Karşımıza üç seçenek çıkıyor.

1. Seçenek, daha önce web sitemize eklediğimiz fotoğraflardan oluşan wordpress ortam kütüphanesi’nden seçmek.

2. Seçenek, ücretsiz olarak pexels‘den temin etmektir. WordPress uymasını kulanan web siteleri bundan yararlanabiliyor. KÜNYE ONLİNE web sitemizde buna dahildir.

3. Seçenek, gif eklemek… Gif, görselleri hareketlendirmek ve renk katmak için kullanilabir. Üçüncü seçenek olarak aynı yerde Tenor’den Gif seçmektir.

Sorularınız ve yazılarınız için İLETİŞİM: kunyeonline@gmail.com

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: