Bu yazıyı 2010 yılında yazmıştım. Aradan geçen yıllar yazıyı okuyan bir değerli hocamın bana söylediklerini unutturmadı. O yüzden güncelleştirme ve değişiklik yapılmadan fotoğrafı ile birlikte tekrar paylaşıyorum.

Söylemek istiyorum, bazıları vardır; sadece varlığını bildiğiniz o insanlara dersiniz ki iyiki varsınız.

Armağan olsun kendini bulan herkese…

BİR MEVSİM BAŞLAR…

Bir mevsim başlar ki,  neşe ekler insanın neşesine. Kolay olmayan vakitlerden sonra kaç hüzün kalmıştır geriye… Mevsim ilkbahar ve ay nisan… huzurlu günler unutulmazmış.
Kalbin derinliklerinde hatırlamak en güzel duygu. Şimdi diyorum ki, daha yeni başlıyoruz,  biten ve başlayan bütüne… Unutulmayan ihaneti yazarak tarihin 2010’lu yıllarına herşeyin hesabını biriktirip güzel bir “son” eklemek gerek.
Bir mevsim başlar ki gülüşümde düşmamın kalbini incitir, dostumu sevindirir. Onlar kim kalpleri karar versin. Vicdanları kanaat getirsin. Ben güzel insanlarla gülmeye devam ederken, yalanın kalbini kırarım… Bir mevsim başlar şimdi. Ay nisan. Ve yıllara şahitlik edecek bu yaşam. Kimi toprak kimi çiçek günlü ile hep seven ve sevinçli günlere… Ben gülerken incinenler kusura bakmayın gülüşümde menfaat yok. Ihanet yok. Hüzün yok. Içim dışım bir. Başlayan mevsimi sevinçle tamamlamak huzurun hayalidir. Kalbinde kin olandan uzak bir mevsim diliyorum… ve nice yıllara. Ben nisan ayını seviyorum. Yaşamak ve ölmek kadar…

[HASAN AKBAL]

NEVRUZ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN GÜZEL ÜLKEM…

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

One thought on “NEVRUZ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN…”

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: