Akşama doğruydu.  Evran işten çıkmış , kaldığı otelin yolunu tutmuştu. Güvenlik memurunu yine elinde  kalın bir kitapla görmüştü ama geçen haftaki roman değildi bu okuduğu. Evran ı fark edince kitabının arasına hep kullandığı aynı ayracını bırakıp bütün samimiyeti ile gülümsedi. Gününün nasıl geçtiği ve yorgun göründüğü üzerine açıklamalar yaptı merakla bakan gözlere. Konular yine istemeselerde eğlenceli konulara kayıyor ve onlarda bir hayli kaptırarak gülüyorlardı . Ta ki   ezan okunmaya başlamıştı. Aniden ciddileşip görev edasıyla vedalaştılar.  En ciddi ayrılışlar dahi samimiyet gizlemez miydi? Öyle apaçık bir gizlilikle vedalaştılar.

     Adımları yavaş yavaş çıkıp düşünceye dalmıştı.  Tam o an 2. katta,  kıvrımlı merdiven ağzında genç bir kız gördü. Çok zarif bir hanım diye düşünürken  onun sesi kulağında uğuldadı. Bir görüşme halindeydi ve karşıdaki kişiye bağırıyordu. Evran dikkatini toplayıp oradan dinlememek için hızla geçecekken, genç kız konuşmasını aniden bitirip ağlamaya başladı. Evran biran duraksadı ve onu çayın sakinleştiriciliği üzerine ikna etti. Çok zarif ses tonuyla başka bir zaman olabileceğini söyleyen genç kız, tanışmak için elini uzattı.  Evran yine istemeyerek her şeyi fazla ayrıntısıyla gözlemlemeye koyuldu. Bembeyaz elleri; incecik, uzun ve kendi gibi zarif parmakları vardı. Tırnakları uzun değildi ama bakımlıydı.  Sacları da çok güzeldi. Görüş açısını yüzünde toplayıp ismim Evran dedi. Zafire benim ismimde dedi genç kız.  Evran ,ismiyle dış görünüşünü bu kadar benzettiği bir kıza denk gelmemişti belkide . Tam gidecekken Zafire ona bakarak gülümsedi. Zafire çenesi küçücük,  ince yüzlü , dişleri seyrek( Çenesi küçük olduğu için dişleri çıkamamış ve bir nedenden dolayı tarak görünüşü gibi dökülmüşlerdi. )  konuşurken de alt dudağının kenarını içine katlayarak konuşan bir kızdı.  Evran yine bu ayrıntıya fazla takılmayarak uzaklaştı. Odasına girdiğinde kendini yatağına attı. Sırt üstü uzanıp kollarını boynunun altına aldı ve bacaklarını sallayarak şarkı söylemeye başladı. Şarkı söylerken dinleniyordu. En iyi terapisi buydu fark etmesede. Nevresimleri çok güzel kokuyordu. Bu fiyata bu otelde kaldığı için hep şanslı hissediyordu. Dönüp yastığına sarıldı.  Sonra bir şey hatırlayıp hızlıca ayakkabılarını çıkardı ve banyoya gitti.

               Mescit beşinci  katta,  her yeri camla çevrili  terastaydı. Terasın manzarası akşamları çok güzel olurdu.  İnerken  uykusu gelmişti ve odasına inip dört  saat uyumuştu. Bilinci açılınca akşam yemeğini hatırladı ve giyinip aşağıya inecekti . Zafire yi yine aynı yerde gördü ama aynısı gibi görmedi.  Zafire şiddetli küfürler ediyor ve delirmiş gibi ağlıyordu.  Evran onu görüşmesi bittiğinde odasına götürdü. Su kaynatıp ,yeni aldığı paketten bir adet çay salladı. Zafire sürekli ağlıyordu.  Çayını bıraktı yüzünü kapadı. Evran ona peçete uzattı ve o ağlamaya devam etti…

            Uzun bir süre ağladı. Ne Evran bir şey sordu ne de Zafire konuşmak istedi.

Zafire rahatlayınca kalkıp odasına gitti. Evran da yemeğe indi.

Reklamlar

By Eda Ekici

İlâhiyat Fakültesi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: