Öncelikle loser nedir? Ona açıklık getirelim. Loser İngilizcede kaybeden, mağlup olan, ezik anlamlarını taşır. Tıpkı hayatın bize sunamadığı bazı olaylar gibi…,

Doğarsın, ailenin durumu iyi değildir çöpe atılırsın, evet evey konteynıra atıverirler. Loser olmanın temelini burda attırır sana hayat.

Çocuksundur oyuncak arabanla oynarsın arkadaşlarının arasında. Arkadaşlarının gözdesi olmayı çok seviyorsundur, fakat mahallenin varklıklı ailesinin çocuğu gelir parka son model uzaktan kumandalı arabasıyla. Herkesin gözü onda olur ve sen hüsrana uğrarsın, buradada kaybedersin, para senin mutluluğunu elinden alır.

İlkokulda sevdiğin arkadaşınla beraber beğendiğiniz bir konuyu almak istersiniz, siz öğretmene gitmeden, öğretmenin yanında aranızın bozuk olduğu 2 çocuğu öğretmenle konuşurken görürsünüz. Derste siz parmak kaldırmadan öğretmen o iki çocuğun ismini ve sizin sevdiğiniz, seçmek istediğiniz konunun isimlerini tahtaya kazır, arkadaşınla beraber kaybedenlere hoş geldiniz.

Arabayla seyir halindesiniz. Her zaman geçtiğiniz yoldan geçmektesinizdir, o sırada arkanızdan sizi yanlayarak geçen bir arabadan sonra tam önünüzde bir kaza meydana gelir ve sizin aracınızda hasar görür, yani demem o ki, arkanızda ki araba sizi sollayıp hızınızı düşürmeseydi siz o kazaya dahil olmayacaktınız, o trafik canavarı sizi kazazede ve kaybeden yaptı.

Lise yıllarınızda futbol turnuvasında takımın kaptanısınızdır, performansınız ve formunuz hat safhadadır. Final maçında takımınız kırmızı kart görür, siz yine de ne yapıp ne edip maçı uzatmalara götürürsünüz. Skor 4-4 dür ve son penaltıyı siz atacaksınızdır. Penaltıyı gole çevirseniz kupa ve üstün başarı belgeniz sizin olacak. Ancak penaltınız direkte patlar ve rakip takım şampiyon olur. Loser koktu buralar.

Dergi satan bir bayiye girersiniz, sevdiğiniz dergiden tek kalmıştır, alırsınız ve kasa da kartınızda paranın olmadığını öğrenirsiniz. Dergiyi bıraktığınız an birinin “şükür be kalmış” dediğini duyup bayiden çıkarsınız. Loser

Hayatta hep kaybedişlerimiz oluyor, kaybedişler yaşıyoruz bu hayatımızın bir kuralı haline gelmiş vaziyette, arada bu loser’lık durumuyla alay etmek gerekir. Mesela biz Fenerbahçe taraftarları olarak Loser bayrağını elimize almış bulunuyoruz.

Hayatımızın tümü loser olarak geçmez, ama belirli dönemlerde yaşayabiliriz bu durumu.

Önünüze gelen fırsatlarda loser anlarınıza güleceksiniz. Kendinize iyi bakın.

By keremayyldz

Deneme, Şiir, Oyun Yazarı

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: