Ramazan Yanar Hayratı

📌Sadaka-i Cariye ne demekti?
Dünyadan göçtüğümüz vakit ardımızda fayda verecek bir değeri miras bırakmaktır. Öldüğümüz de kapanacak olan amel defterimizi açık bırakacak olan tek anahtardır.
Peki bu kitaplar ve çeşmede ki manâ nedir?
Sevda’ya Ağıt ve Hayrâbâd kitapları, Haziran ayında vefat eden Ramazan Yanar kardeşimize ait. Kendisi şiir kitabında bizleri duygularla diyar diyar gezdirmekle beraber, öykü kitabında ise iyiliği hatırlatıcı bir vesile olarak sunmuştur.
Şimdi de ailesi, Ramazan’ın ardında bıraktığı bu değerleri yeni bir değerle buluşturdu. Yazmış olduğu kitapları  makul bir ücretle satışa sunduktan sonra maddi gelir ile genç yaşta vefat eden evlatları Ramazan Yanar adına Konya Akören ilçesine bağlı Alan köyü’nde çeşme yaptırdılar. Çeşmeden akan bir damla Sudan  fayda gören her canlının hissettiği serinliği ve yüreğinden geçen duası, vefat eden kardeşimiz için daimi bir Sadaka-i Cariye’dir, inşallah. Rabbim, destek olan ve emeği geçen herkesten razı olsun. Hayırlı niyetlerle yapılan bu çeşme Ramazan Yanar adına mübarek olsun. Rabbim mekânını cennet eylesin inşallah…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s