Güzelim Türkçemizde ibret alınacak çok anlam çağrıştıran ne cümleler var. Tarihin imbiğinden süzülerek, asırlardır yalanlanmayarak gelmişler günümüze.

Bunlardan birisi; “Yahudi işsiz kalınca, eski defterleri karıştırırmış!” şeklindeyse bir diğeri de “Şeytan işsiz kalınca kendi eniğini ……….” şeklindedir.

Noktalı yeri bilenler bilmeyenlere anlatsın… 🙂

Öyle bir zaman dilimine geldik ki Deccalin askerleri sokaklarda, sosyal medyada fink atmakta. Şeytan mutlu olmaktan çok sıkıldı. İyi , vicdanlı, merhametli , pençesini geçirmeye hazır beklemeyen insan bulsam da onları kötü yola sevketsemde bana da bir oyalanma meşgale çıksa diye dert yanıyor. İnsanlar artık şeytanı yormadan onun yerine tüm kötü davranışları kendiliğinden gerçekleştiriyor.

Bu monotonluğu bozmak için bazen insanların iyi birey olması için onların iyilik yapmasını istiyor. Daha sonra da o insanın iyilik yaptığı insanlara nankörlük özelliği kazandırarak iyilik yapan kişinin bunu görmesini ve iyilik yaptığı için pişman olmasını sağlıyor. İnsanı iyilik yapmaktan soğutuyor.

iyilik yapan kişinin daha sonra kötülük yapmasını sağlayarak aslında iyi insanların kalmadığını , iyilik yapanların da göstermelik yaptıklarını düşünmelerini istiyor. Her insanın içinde bir iyilik olduğu düşüncesini yok etmeye çalışıyor. O duyguyu yok ettiğinde asıl başarı doruğuna çıkmayı planıyor.

İçimizdeki iyilik kıvılcımını yok etmeyelim. 

Reklamlar

By Deparegitim

Merhaba Trabzonda yaşıyorum. Sosyal medya danışmanlık, logo tasarım, İçerik editörü, wattpad sosyal eleştiri yazarıyım. İnsta: gercekdusuncezamani

Bir Cevap Yazın