SENSİZ VURULDU SEVGİ KUŞLARIM

Sen yokken durur zaman.
Güneş durur, ay durur,
Bulutlar öylece durur.
Dalgalar durur,
Rüzgarlar durur,
İnsanlar durur.
Ben durmam!…
Ben inatla
Seni özlemeye devam ederim.
Durmadan, bıkmadan, usanmadan
Döneceğin günü beklerim.
Yüreğimdeki yangını
Söndüremez binlerce umman.
Yüreğimin sensizlikle
Yoğun olduğu bir yerlerde
Toplu güvercin katliamları başlar
Ve tek tek vurulur sevgi kuşlarım.

Senden sonra al yazma yapmıyor dokumacılar. Bütün dokuma tezgâhlarının yerine otomatik makineler icat ettiler. Hiçbir aşık lavanta sürmüyor mektuplarına ve yakmıyorlar kağıtların uçlarını. Artık hiçbir balıkçıda senin söylediğin şarkılar söylenmiyor. Senden sonra hiç kimse çocuğunun adına İlyas adını vermedi. Hiçbir şoför kamyonlarının arkasına aldırma gönül diye yazdırmadı hala. Ama bilerek çamura sapladılar arabalarını ve oturdular seni beklediler saatlerce al yazman ile gelirsin diye.


Bir zamanlar sen vardın seninle birlikte aşk vardı. Seninle birlikte Eşşek gözlü güzel kadınlar türedi ama hiç biri sen olamadı. Sana benzemeye çalışan kadınlar sistemin çarkında kaybolup gittiler Türkan. Artık aşklar uzaktan bakışarak yaşanmıyor Türkan. Pencereden bakışmalar, gülüşmeler ve ufak cilveleşmeler yok artık. Hiçbir aşık sevdiği için şarkılardan fal tutmuyor Türkan. Artık kızlarımız Mendil oyalamıyor, çaktırmadan yakışıklı gençler için düşürmüyorlar.


Sevginin o bitimsiz sıcaklığını elini tutmadan ki o kalp atışını duymuyor gençler. Hiçbir aşık sevdiğinin elini tuttuğunda yüreğini elindeymiş gibi hissetmiyor Türkan. Eskiden dokunmadan sevilebiliyordu sevgililer. Şimdilerde dokunulmazsa aşk olmadığını sanıyorlar. Zira aşkın tende değil yürekte başladığını bilmiyorlar Türkan. Artık aşkların gizliliği de kalmadı. Her şey ulu orta sokak ortasında yapılmakta ve ayıptır diyen da kalmadı Türkan. Senden sonra filmlerde öpüşme sahneleri sevişmelere kadar gitmeye başladı. Yatak da sevişme sahnesi olmayan filmler nadirleşti. Halk günleri yapılmıyor artık. Börekler dolmalar evde kaldı. Artık iyi insanları hiç kimse sevmiyor Türkan. Zira iyi olan ne varsa neslini tükettiler Türkan. Artık kadınlar dövülüyor, kadınlar yol ortasında öldürülüyor Türkan.


09. 07. 2020
Şiirbaz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s