Loading

Nasıl başarılı olunur sorusunun peşine düşmeyen var mı? Bence yok. Hatta bunun yanında başarılı insanların hayatlarına ve alışkanlıklarına dair araştırmalar da yapmışızdır. Peki nedir bu başarı ? Nasıl elde edilir?

Bence hepimizin başarı merdivenleri farklıdır ve biz ulaşmak istediğimiz hedef doğrultusunda kendi merdivenlerimize tırmanırsak elde ettiğimiz şey başarı olarak adlandırılabilir. Yani başkasının başarı diye tanımladığı değil kendi başarı tanımımızın peşinden gidersek elde ettiğimiz sonuç bizi tatmin ve mutlu eder.

Öte yandan başarının ne olmadığını da bilmeliyiz. Başarılarıyla göz önünde olan insanlar gibi olma çabasında olmanın sonucunda başaracağınız, elde edeceğiniz tek şey üzüntü olur bence. Yaşamımız boyunca başka insanların başarılarını dinlemişizdir. Hiç kuşkusuz dinlemeye devam da edeceğizdir. Yapmamız gereken onlardan pay çıkararak kendi istek ve yeteneklerimiz doğrultusunda ilerlemek olmalıdır bence. Fikirlere değer vermeliyiz fakat bunları mutlak doğrularımız kabul etmemeliyiz. Kimsenin kendi başarı versiyonunu kimseye dayatmaması gerektiğini bilmeliyiz. Bizim için en iyisine, doğrusuna karar verecek olan yine biziz. Onun dışında başarıyı iyi bir iş, güzel bir ev, iyi bir statü gibi kalıplara sıkıştırmamalıyız.

Bence başarı bizi mutlu edeni yapmaktır. Kendi cevaplarımızı bulduktan sonra çıktığımız merdivende düşe kalka da olsa kendi hedeflerimize doğru attığımız adımlardır.

Kendi merdivenlerinizi çıktığınızda mutlu olmanız dileğimle…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: