Var mı ben kendimi 3 cümleyle ifade edebilirim diyebilen? Hayatın tozunu yutup da dirilen biz, sefaya sefa katan siz. Cefa çekmeyip finale ulaşan insan olarak dünya tarihine geçecekler yakında..

Büyüklerim hep derdi ilk önce cefa sonra sefa diye. Hiç unutmam diye başladığımız cümleler bile eksik kalır olmuş çocukluğumda oynardım o oyunu dediğimizde bile çocukluğu yıkıp kül eder hale getirmişiz..
Sahi neydi çocukluk? Kuytu köşelere saklanıp yaşını mı yaşamak? Yaşını bilmeyerek çocukluğumu? Yoldan geçen birine kim sordu bu hayattaki amacın nedir diye? Kimse.. Dur tahmin edeyim son model araba iki katlı dubleks ev birde yeteri kadar para.. İnsanoğlu neden sorgulamaz kendini? bu dünyaya geliş amacını  sorgulayıpta neden harekete geçmez? Hep bir yorgunluk yağmış üstlerine benimde seninde sizinde onlarında..
Tabiri caizse güzel olmayan tek şey düşündüklerimizi düşündüğümüzü zannettiğimiz düşüncelerle aynı koltuğa oturtup düşünce akışını düşünerek gerçekleştirememektir..
Ey insanoğlu; Yaşını yaşında yaşa güzel gör güzel yaşa..
Tarifini yapamadığın yemeğin lezzeti kadar senin hayatın. Ateşe illa odun  atmak istiyorsan seni tutan yok. Ama hatırlatmam gereken bir husus var. Cehennemde odun çok..
Keşke yapmaysaydım dediğimiz şeyleri bile zaman geçtikten sonra iyiki yapmışım diyenlerdeniz biz. İyiki yapmışım dediğimiz şeyleri ise keşke yapmasaydım diyenlerden..
Kumandalı araba gibi hayatımız. yöneten biri yönetilen birçok kişi.. Ver eleni bir ileri bir geri..
Çıkmaz sokak gibi dünya hayatımız. He çıkmaz sokaklara sokak lambası bile olamayan biz..
SAMET ÇAHAN

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: